Sosyal medyada paylaşın

Annelerimizin küçükken bizlere söylediği “yabancı biri bir şey verirse sakın yeme" lafı, büyüdüğümüzde de geçerliliğini kaybetmiyormuş, hele ki bu laf yurt dışında gezerken daha da bir anlam kazanıyormuş (bu içeriği hazırlarken fark ettik). Aşağıya doğru gittikçe “Bunlar nasıl yenir ya??" diyeceğiniz 13 adet garip ötesi yemek sizleri bekliyor.

Not: Bizler de hayvanların öldürülmelerine karşıyız ama adamalar yapıyor :/

1. Snake Wine (Yılan Şarabı)

Alkol kullananınız varsa aldığınız şarap hakkında şikayet etmeden önce bir daha düşünün! Onarıcı ve sağlıklı etkileri olduğuna inanılan yılan şarabı NET OLARAK şişeye yılan ya da yılanın vücut sıvıları (ki bu kan ya da zehri oluyor) konarak yapılıyor.

Nerede popüler: Güney Asya

Gidiş-Dönüş fiyatını ücretsiz gör

snake-wine-ucak-ara-com

2. Century Eggs (Asır Yumurtası)

Biz marketten yumurtanın günü geçmiş mi diye bakarken adamlar 2-3 ay bekletilmiş yumurtaları kapış kapış alıyor. Bu süre bile yumurtanın içinin kahverengi-yeşil bir renk almasına sebep olurken, tadı hakkında yorum bile yapamıyoruz.

Nerede popüler: Tabii ki Çin

Gidiş-Dönüş fiyatını ücretsiz gör

century-egg-ucak-ara-com

3. Fugu (Türkçesi Fugu)

Şu hayatta yemek için hayatınızı riske atacağınız kaç yemek vardır acaba? Ben Fugu çok severim diyorsanız bu pek cesur sınıftansınız! Belirli bölgeleri düzgün bir şekilde çıkarılmadığı takdirde resmen adam öldüren Fugu'da listemizde güzel bir yer ediniyor.

Nerede popüler: Japonya

Not: 2000 yılından bu yana tam olarak 20 kişi hayatını kaybetmiş.

Gidiş-Dönüş fiyatını ücretsiz gör

fugu-ucak-ara-com

4. Fried Spiders (Kızarmış Örümcek)

Adından da anlaşılacağı üzere bu yemeğimiz örümceklerin kızartılması ile yemeye hazır bir hale geliyor (yemek denirse). Ayrıca her örümcekle yapılmıyor bu yemek; tarantula olması şart! Kim bunu yer diye düşünürken, menüsünde bulunan restoranlarda haftada 200'den fazla sipariş aldığını duymamız bizde büyük bir suskunluk yaratıyor (Hangi yağı kullanıyorlar acaba?)

Nerede popüler: Kamboçya

Gidiş-Dönüş fiyatını ücretsiz gör

fried-spider-ucak-ara-com

5. Grub (Kurtçuk)

Kurtçuk mu? Bu resmen Kurt Kurt! Annenize “bunu yedim" demeniz halinde sizi eve almayacağı yemeklerden birisi olduğunu düşündüğümüz “Kurtçuk", protein açısından zengin olduğu için çiğ çiğ yeniyormuş (biz yeni yedik ziyade olsun).

Nerede popüler: Avustralya (Aborjin kardeşler tercih ediyormuş)

Gidiş-Dönüş fiyatını ücretsiz gör

kurtcuk-ucak-ara-com

6. Shiokara

Şeklen işkembeyi andırsa da yurt dışında önünüze geldiğinde yemeden önce içinde ne var diye düşünmeniz gereken bir yemek: Shiokara. İçinde ne var konusuna gelince; kendi iç organlarında marine edilmiş (terbiyelenmiş :) ) Mürekkep Balığı! Bu yemeği yerken yanında viski içmek de adettenmiş (Japonlar geleneklerine çok bağlı)

Nerede popüler: Japonya

Gidiş-Dönüş fiyatını ücretsiz gör

shiokara-ucak-ara-com

7. Çekirge

Evet bildiğimiz çekirge. Çok fazla protein içerdiği için soya sosu ile bir güzel kızartılıp sokaklarda satılan bir yemek. Şu sıralar Londra'da sırf bu yemek için açılan restoranlar olduğunu duyunca pek bir şaşırdık (yediklerine şaşırmıyorsun da restorana mı şaşırıyorsun derler adama).

Nerede popüler: Meksika

Bonus: Yemek isteyen olursa restoranın adı “Wahaca" :)

Gidiş-Dönüş fiyatını ücretsiz gör

cekirge-ucak-ara-com

8. Sannakji

“Ahtapotu meze olarak biz de yiyoruz ki yaa…" diyenler var, demesinler! Sannakji adlı yemeğimiz ahtapot CANLI iken vantuzlu bölümlerinin doğranıp, aynı şekilde yenmesi ile yapılıyor. Bu yemeği yerken de vantuzların boğaza yapışmasından ötürü ölüm riski atlatan epey bir vatandaş varmış.

Nerede popüler: Güney Kore

Soru: Ahtapoun vantuzları neden kendi vücuduna yapışmaz? (Cevap içerik sonunda : ) )

Gidiş-Dönüş fiyatını ücretsiz gör

ahtapot-ucak-ara-com

9. Hakarl

“Hep mi onlar bizi yiyecekler, biraz da biz yiyelim" demiyoruz tabii ki, çünkü köpek balıkları insan öldüren hayvanlar sıralamasında 20. sırada bulunurlar (hap bilgi). Konuya dönersek, Hakarl denen yemek köpek balıklarının birkaç ay bekletilip “çürümesiyle" elde edilen bir yemek,besin ya da şey. Bu yemeği ilk bulanların Romalılar olduğunu da belirtelim.

Nerede popüler: İzlanda

Gidiş-Dönüş fiyatını ücretsiz gör

kopek-baligi-ucak-ara-com

10. Puffin Heart (Kutupmartısı Ciğeri)

Türkçesini bizi uydurduğumuzu da belirterek (ki bizce çok güzel oldu) bu yemek hakkında bilgi vermeye başlıyoruz. Sakatat olarak tercih edilen kutupmartılarının ciğerlerinin vitamin açısından zengin olduğu düşünülüyor.

Nerede popüler: İzlanda (İzlanda tam bir psikopat çıktı Rıza Baba!)

Not: Bu üzgün nasıl kesilir ki ya :( ?

Gidiş-Dönüş fiyatını ücretsiz gör

puffin-yuregi-ucak-ara-com

11. Tong zi dan (Yumurta Diyelim)

Bakın net söylüyoruz, Çin' giderseniz gelen yumurtanın Tong zi dan olup olmadığını sorun! Nedenine gelince Tong zi dan denen yiyecek ORTAOKUL ÇAĞINDAKİ DELİKANLILARIN İDRARLARINDA haşlanıyor (yemek adı mıdır pişiriş şekli midir bilemedik).

Nerede popüler: Yukarıda da yazmışız: Çin.

Tong zi dan: Bakir çocuk yumurtası

Gidiş-Dönüş fiyatını ücretsiz gör

yumurta-ucak-ara-com

12. Beondegi

Önümüze gelse kabak çekirdeği sanıp yiyeceğimiz Beondegi'de bizce yenmemesi gereken yemeklerden. İpekböceklerinin haşlanması ile yapılan bu yemek de mide kaldıranlar kategorisinde yerini hak ediyor.

Nerede popüler: Güney Kore

Gidiş-Dönüş fiyatını ücretsiz gör

beondegi-ucak-ara-com

13. Balut

Balık değil, Balut! Döllenmiş ördek embriyosunun (bildiğin cenin) kabuğuyla haşlanarak yapılan Balut ile listemizi sonlandırıp normale dönmeyi bekliyoruz.

Nerede popüler: Filipinler

Gidiş-Dönüş fiyatını ücretsiz gör

balut-ucak-ara-com

Bonus: Sekizinci madde de sorduğumuz sorunun cevabını vermeyi tabi unutmadık! Sorumuzun cevabı şu ki: Ahtapotların vantuzları kendi vücutlarına yapışmazmış çünkü derileri bunu engelleyecek özel bir kimyasal salgılarmış.


Sosyal medyada paylaşın

Yorumlar

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Gidenler Tarafından Mükemmeliği Tasdiklenmiş 9 Sahil
19.04.2016
Kapak fotoğrafımızdaki Messi ve İbrahimoviç karışımı abinin neden böyle mutlu olduğunu içeriği eşeledikten sonra anlamanız inanın daha kolay olacak. Yazın kendisini göstermeye başladığı bu günlerde, biraz ZALIMCA bir içerik hazırlayıp hayal gibi kumsallar
Cüneyt Özdemir'in "Götüren Varsa Hadi Atlayıp Gidelim" Dediği 10 Hayal Gibi Yer
18.01.2016
17 Ocak tarihli tweetinde Cüneyt Özdemir'in “Götüren varsan gelirim" dediği 10 muazzam bölgeyi sizin için derledik. Artık gelir mi gelmez mi onun bileceği iş :)
Amazon Ormanları'nda Yaşayan 12 Tehlikeli Yaratık
08.03.2016
En baştan şunu belirtelim “evet biz de her zaman Amazon Ormanları'na gitmiyoruz". Fakat buranın adını belgesellerde duymayan kalmamıştır (duymayan bi koşu belgesel izlesin gelsin, bekliyoruz biz :) )....
"Şampiyonlar Ligi Maçına Gitsem Ne Kadarım Gider?" diye düşünenler için bilet fiyatları.
08.01.2016
Futbolun en iyi ve kaliteli takımlarının ceng ettiği şampiyonlar ligi çeyrek final ilk maçları için ortalama bilet fiyatlarını sizler için derledik. Fiyatlar Euro'nun durumu da göz önüne alınınca bizim için biraz fazla kalıyor gibi :(
Ev Kirası Gibi Hesap Ödeten 10 Restoran
24.02.2016
Her şeyde olduğu gibi yemek cephesinde de insanı şaşırtan yemekler ve fiyatlar var. Doymak için değil de, biraz prestij biraz da farklı tatları denemek için tercih edildiğini düşündüğümüz ve fiyatlarıyla...
Yurt Dışına Gitmeniz Halinde Bilmeniz Gereken 10 "Garip" Kural
01.02.2016
10. Tek Çocuk Kuralı, Çin1987'de yürürlüğe giren bu kurala göre; Çin'de iki veya daha fazla çocuğunuz varsa yüksek vergi ödemeyi göze almanız gerekiyor. Yani Çin'de çocuğun var derdin var.9. Bilgisayar...
Bunu Da Mı Yapacaktın Bugatti?
07.04.2016
Bugatti markası Veyron modeli ile halihazırda çoğumuzun erişemeyeceği bir hayale dönüşmüşken, tasarımcı amcalar bu canavarın station modeli olan "Galibier" makinesini piyasa sürmeyi düşünüyormuş. Bu durumda,...
Kalem Kalem Masraf Listesi ve Detaylar: "Dünya Turuna Ne Kadar Harcanır?"
14.01.2016
Sürekli söylenen bir sözdür: “Loto çıksa dünya turuna çıkarım, miras kalsa işi bırakır dünya turuna çıkarım". Peki gerçekten dünya turuna çıkmak için bu kadar büyük paralara gerek var mı?
Otel Dışında Konaklanabilecek Alternatifler
06.02.2018
Otel fiyatlarının özellikle yerli turistler için uçtuğu ülkemizde, deniz ve kumdan vazgeçemeyen tatilciler için alternatif (açıkçası daha ekonomik) konaklama opsiyonlarını aşağıda sıralıyoruz.
Eş Dost Toplanıp Özel Uçak Kiralarsanız Kişi Başı Ne Tutar?
14.01.2016
Yemek hesabından taksi parasına, bayramda kurbandan apartman yakıt masrafına kadar pek çok şeyi bölüşen bir kültürümüz olduğu için “özel uçak kiralarsak kişi başı ne düşer" sorusunun cevabını sizler için derledik (Neden olmasın? :) ).
Hava Yolu Firmalarının İkram Ettikleri En İyi 22 Yemek
16.02.2016
Sizi bilmiyoruz ama biz daha bu yaşımıza kadar bu yemeklere denk gelemedik (halbuki yurt dışına çıkmışlığımız da var). İç hat uçuşlarında pek karşılaşamadığımız yemek ikramlarına ait görseller aşağıda...
Çantalarında Olmaması Halinde Hosteslerin Uçuşa Alınmayacağı 7 Eşya
16.01.2016
1. Ekstra ÇorapHostesler yanlarında üniformalarına uygun renkte ekstra çorap bulundurmak zorundadır.2. Babet AyakkabıBabet ayakkabılar da topuklu ayakkabılara ek olarak hostes arkadaşlarımızın uçuşlarda...
Trilyonum Olsa Yine De Almam" Dedirten 10 Gereksiz Eşya
16.03.2016
Trilyonum olsa vermem" (eski parayla) lafının şak diye oturduğu bir yerdeyiz. Fazla paranın insanı neler yapmaya/almaya itebileceği konusunda ibretlik bir içerik tam aşağıda duruyor. Yeterince parası olanlar...
Gidince Fotoğraf Çekmekten Telefon Hafızanızı Bitirecek Hayal Gibi 8 Yer
14.01.2016
1. Bavyera – AlmanyaAlmanya'nın güneydoğusunda yer alan Bavyera, uçaktan iner inmez telefonunuza ya da fotoğraf makinanıza (kullanan kaldı mı? :) ) sarılmanıza sebep verecek güzellikte bir yer.2. Faroe...
"Boğazını Sıksam Mı Acaba?" Diye Düşündüren 17 Yolcu Tipi
01.03.2016
İçeriğe bakarken sakin olun başka bir şey istemiyoruz :) 17. Spor ŞartO konuda hemfikiriz ama yeri ve zamanı konusunda kafamız karışık be abi.16. Kitap+Ayak= KomboBu yolcu kardeşimiz/ablamız rahatından...

En uygun bileti hemen bul

En uygun bileti hemen bul

Bilet Ara