Sosyal medyada paylaşın

Annelerimizin küçükken bizlere söylediği “yabancı biri bir şey verirse sakın yeme" lafı, büyüdüğümüzde de geçerliliğini kaybetmiyormuş, hele ki bu laf yurt dışında gezerken daha da bir anlam kazanıyormuş (bu içeriği hazırlarken fark ettik). Aşağıya doğru gittikçe “Bunlar nasıl yenir ya??" diyeceğiniz 13 adet garip ötesi yemek sizleri bekliyor.

Not: Bizler de hayvanların öldürülmelerine karşıyız ama adamalar yapıyor :/

1. Snake Wine (Yılan Şarabı)

Alkol kullananınız varsa aldığınız şarap hakkında şikayet etmeden önce bir daha düşünün! Onarıcı ve sağlıklı etkileri olduğuna inanılan yılan şarabı NET OLARAK şişeye yılan ya da yılanın vücut sıvıları (ki bu kan ya da zehri oluyor) konarak yapılıyor.

Nerede popüler: Güney Asya

Gidiş-Dönüş fiyatını ücretsiz gör

snake-wine-ucak-ara-com

2. Century Eggs (Asır Yumurtası)

Biz marketten yumurtanın günü geçmiş mi diye bakarken adamlar 2-3 ay bekletilmiş yumurtaları kapış kapış alıyor. Bu süre bile yumurtanın içinin kahverengi-yeşil bir renk almasına sebep olurken, tadı hakkında yorum bile yapamıyoruz.

Nerede popüler: Tabii ki Çin

Gidiş-Dönüş fiyatını ücretsiz gör

century-egg-ucak-ara-com

3. Fugu (Türkçesi Fugu)

Şu hayatta yemek için hayatınızı riske atacağınız kaç yemek vardır acaba? Ben Fugu çok severim diyorsanız bu pek cesur sınıftansınız! Belirli bölgeleri düzgün bir şekilde çıkarılmadığı takdirde resmen adam öldüren Fugu'da listemizde güzel bir yer ediniyor.

Nerede popüler: Japonya

Not: 2000 yılından bu yana tam olarak 20 kişi hayatını kaybetmiş.

Gidiş-Dönüş fiyatını ücretsiz gör

fugu-ucak-ara-com

4. Fried Spiders (Kızarmış Örümcek)

Adından da anlaşılacağı üzere bu yemeğimiz örümceklerin kızartılması ile yemeye hazır bir hale geliyor (yemek denirse). Ayrıca her örümcekle yapılmıyor bu yemek; tarantula olması şart! Kim bunu yer diye düşünürken, menüsünde bulunan restoranlarda haftada 200'den fazla sipariş aldığını duymamız bizde büyük bir suskunluk yaratıyor (Hangi yağı kullanıyorlar acaba?)

Nerede popüler: Kamboçya

Gidiş-Dönüş fiyatını ücretsiz gör

fried-spider-ucak-ara-com

5. Grub (Kurtçuk)

Kurtçuk mu? Bu resmen Kurt Kurt! Annenize “bunu yedim" demeniz halinde sizi eve almayacağı yemeklerden birisi olduğunu düşündüğümüz “Kurtçuk", protein açısından zengin olduğu için çiğ çiğ yeniyormuş (biz yeni yedik ziyade olsun).

Nerede popüler: Avustralya (Aborjin kardeşler tercih ediyormuş)

Gidiş-Dönüş fiyatını ücretsiz gör

kurtcuk-ucak-ara-com

6. Shiokara

Şeklen işkembeyi andırsa da yurt dışında önünüze geldiğinde yemeden önce içinde ne var diye düşünmeniz gereken bir yemek: Shiokara. İçinde ne var konusuna gelince; kendi iç organlarında marine edilmiş (terbiyelenmiş :) ) Mürekkep Balığı! Bu yemeği yerken yanında viski içmek de adettenmiş (Japonlar geleneklerine çok bağlı)

Nerede popüler: Japonya

Gidiş-Dönüş fiyatını ücretsiz gör

shiokara-ucak-ara-com

7. Çekirge

Evet bildiğimiz çekirge. Çok fazla protein içerdiği için soya sosu ile bir güzel kızartılıp sokaklarda satılan bir yemek. Şu sıralar Londra'da sırf bu yemek için açılan restoranlar olduğunu duyunca pek bir şaşırdık (yediklerine şaşırmıyorsun da restorana mı şaşırıyorsun derler adama).

Nerede popüler: Meksika

Bonus: Yemek isteyen olursa restoranın adı “Wahaca" :)

Gidiş-Dönüş fiyatını ücretsiz gör

cekirge-ucak-ara-com

8. Sannakji

“Ahtapotu meze olarak biz de yiyoruz ki yaa…" diyenler var, demesinler! Sannakji adlı yemeğimiz ahtapot CANLI iken vantuzlu bölümlerinin doğranıp, aynı şekilde yenmesi ile yapılıyor. Bu yemeği yerken de vantuzların boğaza yapışmasından ötürü ölüm riski atlatan epey bir vatandaş varmış.

Nerede popüler: Güney Kore

Soru: Ahtapoun vantuzları neden kendi vücuduna yapışmaz? (Cevap içerik sonunda : ) )

Gidiş-Dönüş fiyatını ücretsiz gör

ahtapot-ucak-ara-com

9. Hakarl

“Hep mi onlar bizi yiyecekler, biraz da biz yiyelim" demiyoruz tabii ki, çünkü köpek balıkları insan öldüren hayvanlar sıralamasında 20. sırada bulunurlar (hap bilgi). Konuya dönersek, Hakarl denen yemek köpek balıklarının birkaç ay bekletilip “çürümesiyle" elde edilen bir yemek,besin ya da şey. Bu yemeği ilk bulanların Romalılar olduğunu da belirtelim.

Nerede popüler: İzlanda

Gidiş-Dönüş fiyatını ücretsiz gör

kopek-baligi-ucak-ara-com

10. Puffin Heart (Kutupmartısı Ciğeri)

Türkçesini bizi uydurduğumuzu da belirterek (ki bizce çok güzel oldu) bu yemek hakkında bilgi vermeye başlıyoruz. Sakatat olarak tercih edilen kutupmartılarının ciğerlerinin vitamin açısından zengin olduğu düşünülüyor.

Nerede popüler: İzlanda (İzlanda tam bir psikopat çıktı Rıza Baba!)

Not: Bu üzgün nasıl kesilir ki ya :( ?

Gidiş-Dönüş fiyatını ücretsiz gör

puffin-yuregi-ucak-ara-com

11. Tong zi dan (Yumurta Diyelim)

Bakın net söylüyoruz, Çin' giderseniz gelen yumurtanın Tong zi dan olup olmadığını sorun! Nedenine gelince Tong zi dan denen yiyecek ORTAOKUL ÇAĞINDAKİ DELİKANLILARIN İDRARLARINDA haşlanıyor (yemek adı mıdır pişiriş şekli midir bilemedik).

Nerede popüler: Yukarıda da yazmışız: Çin.

Tong zi dan: Bakir çocuk yumurtası

Gidiş-Dönüş fiyatını ücretsiz gör

yumurta-ucak-ara-com

12. Beondegi

Önümüze gelse kabak çekirdeği sanıp yiyeceğimiz Beondegi'de bizce yenmemesi gereken yemeklerden. İpekböceklerinin haşlanması ile yapılan bu yemek de mide kaldıranlar kategorisinde yerini hak ediyor.

Nerede popüler: Güney Kore

Gidiş-Dönüş fiyatını ücretsiz gör

beondegi-ucak-ara-com

13. Balut

Balık değil, Balut! Döllenmiş ördek embriyosunun (bildiğin cenin) kabuğuyla haşlanarak yapılan Balut ile listemizi sonlandırıp normale dönmeyi bekliyoruz.

Nerede popüler: Filipinler

Gidiş-Dönüş fiyatını ücretsiz gör

balut-ucak-ara-com

Bonus: Sekizinci madde de sorduğumuz sorunun cevabını vermeyi tabi unutmadık! Sorumuzun cevabı şu ki: Ahtapotların vantuzları kendi vücutlarına yapışmazmış çünkü derileri bunu engelleyecek özel bir kimyasal salgılarmış.


Sosyal medyada paylaşın

Yorumlar

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Uçuşlar ile ilgili 8 garip gerçek
24.12.2015
1. Tek Pilot Yetmez8 saatten fazla süren uçuşlar için en az 3 pilot gerekir (1 kaptan, 2 yardımcı). Uçuşlar 12 saatten fazla sürecek ise 4 pilot gerekir (1 kaptan, 3 yardımcı).2. Onun Yediğini Yemem Ben!Pilotların...
Havacılıkla İlgili Muhtemelen Bilmediğiniz 12 Gerçek
31.12.2015
1. Atmosferdeki karbondioksit oranının artması türbülans riskini arttırır.2. Uçaklardaki oksijen maskeleri 15 dakikalık nefes alma ömrüne sahiptir.3. Boeing 747-400'ün ön camı BMW 1 serisi tutarındadır...
Hava Yolu Firmalarının İkram Ettikleri En İyi 22 Yemek
16.02.2016
Sizi bilmiyoruz ama biz daha bu yaşımıza kadar bu yemeklere denk gelemedik (halbuki yurt dışına çıkmışlığımız da var). İç hat uçuşlarında pek karşılaşamadığımız yemek ikramlarına ait görseller aşağıda...
Çok Meraklıyız Çoook: Hangi Ülkede Kaç Türk Yaşıyor?
25.04.2016
Biz meraklıyız evet. Bu merakımıza yenik düştüğümğzden olsa gerek hangi ülkede kaç Türk yaşadığını araştırdık ve bulduk (Arar buluruz izini!).
"Gitmedim Pişmanım" : Güney Afrika - Bölüm 1
05.05.2016
Popüler bir TV dizisiymiş gibi havalı bir başlık attığımız bu içeriğin ilk bölümü sizlere (toplamda 2 bölüm :P ).
14 Maddede Fransa'nın Eyfel Kulesi'nden İbaret Olmadığının Kanıtı
20.04.2016
Başlıkta da belirttiğimiz üzere Fransa ile ilgili duymaktan gına gelen "Eyfel Kulesi" ve "Paris" klişelerini pas geçiyoruz ve siz Fransa hakkında farklı 14 bilgiyi sunmaktan kıvanç duyuyoruz :p
Uçuşlara Alınmayan 11 Şanssız Köpek Irkı
21.01.2016
Seyahate çıkacağınız zaman köpeğinizin de sizinle uçması maalesef sizin inisiyatifinizde değil. Aşağıda uçuşa kabul edilen hayvanlar, bilet fiyatları ve uçuşa yasaklı 11 köpek ırkı hakkında gerekli bilgileri bulabilirsiniz. (Niye almıyorlar ki? :( )
19 Mayıs'ta Nereye Gidilir?
11.05.2016
Eskiden mahallelere gelen overlokçular gibi başlık attığımızın farkındayız (ki hala geliyorlar). 5 günlük fırsat tatili yaklaşınca bu dönemde yapılabilecek alternatifleri sizler için derledik.
Yalnızca Hosteslerin Bildiği 6 Gizemli Bilgi
31.12.2015
1. Kapı kapanmazsa ödeme yok. Hosteslerin maaşları hesaplanırken uçağın aprondan ayrılış saati baz alınır. Başka bir deyişle uçak kapısı kapanmadan saat başı ücret hesaplanmaya başlamaz.2. Garip sebeplerden...
"Boğazını Sıksam Mı Acaba?" Diye Düşündüren 17 Yolcu Tipi
01.03.2016
İçeriğe bakarken sakin olun başka bir şey istemiyoruz :) 17. Spor ŞartO konuda hemfikiriz ama yeri ve zamanı konusunda kafamız karışık be abi.16. Kitap+Ayak= KomboBu yolcu kardeşimiz/ablamız rahatından...
Buzdolabını "Soba" Niyetine Kullanabileceğiniz Dünyanın En Soğuk 11 Yeri
25.01.2016
Yılın en düşük sıcaklıklarını hissettiğimiz bu günlerde ülkemizin havasına şükretmemizi sağlayacak dünyanın en soğuk 11 yerini listeliyoruz.
Turistlerin Başına Gelen 10 Dolandırıcılık Şekli
07.07.2016
Seyahat etmek yeni yerler görmek tabii ki güzel. Peki gittiğiniz yerlerden kötü anılarla ayrılmak? Bu içeriğimizde dünya genelinde en yaygın olarak kullanılan ve turistleri epey bir üzen 10 dolandırıcılık şekli huzurlarınızda.
Anneler Haklı: Ağzınıza Bile Sürmemeniz Gereken 13 Yemek
30.01.2016
Annelerimizin küçükken bizlere söylediği “yabancı biri bir şey verirse sakın yeme" lafı, büyüdüğümüzde de geçerliliğini kaybetmiyormuş, hele ki bu laf yurt dışında gezerken daha da bir anlam kazanıyormuş...
"Adamlar Nelerle Uğraşıyor!" Dedirtecek Norveç Hakkında 8 Özel Bilgi
18.01.2016
1. Kedileri Ensesinden Tutmak Yasaktır Bu kurala uymazsanız para cezası alırsınız ve hakkınızda dava açılabilir. 2. Her Yerden Alkol Bulamazsınız Norveç'te her şehirde birkaç tane bulunan ve “Vinmonopolet"...
Canı Sıkılan Japonların Buldukları 14 Garip "Şey"
27.04.2016
İcat edilecek pek bir şey bırakmadıklarından olsa gerek, Japon mucitlerin icat ettiği 14 garip "şey" tam aşağıda duruyor :)

En uygun bileti hemen bul

En uygun bileti hemen bul

Bilet Ara