Sosyal medyada paylaşın

Annelerimizin küçükken bizlere söylediği “yabancı biri bir şey verirse sakın yeme" lafı, büyüdüğümüzde de geçerliliğini kaybetmiyormuş, hele ki bu laf yurt dışında gezerken daha da bir anlam kazanıyormuş (bu içeriği hazırlarken fark ettik). Aşağıya doğru gittikçe “Bunlar nasıl yenir ya??" diyeceğiniz 13 adet garip ötesi yemek sizleri bekliyor.

Not: Bizler de hayvanların öldürülmelerine karşıyız ama adamalar yapıyor :/

1. Snake Wine (Yılan Şarabı)

Alkol kullananınız varsa aldığınız şarap hakkında şikayet etmeden önce bir daha düşünün! Onarıcı ve sağlıklı etkileri olduğuna inanılan yılan şarabı NET OLARAK şişeye yılan ya da yılanın vücut sıvıları (ki bu kan ya da zehri oluyor) konarak yapılıyor.

Nerede popüler: Güney Asya

Gidiş-Dönüş fiyatını ücretsiz gör

snake-wine-ucak-ara-com

2. Century Eggs (Asır Yumurtası)

Biz marketten yumurtanın günü geçmiş mi diye bakarken adamlar 2-3 ay bekletilmiş yumurtaları kapış kapış alıyor. Bu süre bile yumurtanın içinin kahverengi-yeşil bir renk almasına sebep olurken, tadı hakkında yorum bile yapamıyoruz.

Nerede popüler: Tabii ki Çin

Gidiş-Dönüş fiyatını ücretsiz gör

century-egg-ucak-ara-com

3. Fugu (Türkçesi Fugu)

Şu hayatta yemek için hayatınızı riske atacağınız kaç yemek vardır acaba? Ben Fugu çok severim diyorsanız bu pek cesur sınıftansınız! Belirli bölgeleri düzgün bir şekilde çıkarılmadığı takdirde resmen adam öldüren Fugu'da listemizde güzel bir yer ediniyor.

Nerede popüler: Japonya

Not: 2000 yılından bu yana tam olarak 20 kişi hayatını kaybetmiş.

Gidiş-Dönüş fiyatını ücretsiz gör

fugu-ucak-ara-com

4. Fried Spiders (Kızarmış Örümcek)

Adından da anlaşılacağı üzere bu yemeğimiz örümceklerin kızartılması ile yemeye hazır bir hale geliyor (yemek denirse). Ayrıca her örümcekle yapılmıyor bu yemek; tarantula olması şart! Kim bunu yer diye düşünürken, menüsünde bulunan restoranlarda haftada 200'den fazla sipariş aldığını duymamız bizde büyük bir suskunluk yaratıyor (Hangi yağı kullanıyorlar acaba?)

Nerede popüler: Kamboçya

Gidiş-Dönüş fiyatını ücretsiz gör

fried-spider-ucak-ara-com

5. Grub (Kurtçuk)

Kurtçuk mu? Bu resmen Kurt Kurt! Annenize “bunu yedim" demeniz halinde sizi eve almayacağı yemeklerden birisi olduğunu düşündüğümüz “Kurtçuk", protein açısından zengin olduğu için çiğ çiğ yeniyormuş (biz yeni yedik ziyade olsun).

Nerede popüler: Avustralya (Aborjin kardeşler tercih ediyormuş)

Gidiş-Dönüş fiyatını ücretsiz gör

kurtcuk-ucak-ara-com

6. Shiokara

Şeklen işkembeyi andırsa da yurt dışında önünüze geldiğinde yemeden önce içinde ne var diye düşünmeniz gereken bir yemek: Shiokara. İçinde ne var konusuna gelince; kendi iç organlarında marine edilmiş (terbiyelenmiş :) ) Mürekkep Balığı! Bu yemeği yerken yanında viski içmek de adettenmiş (Japonlar geleneklerine çok bağlı)

Nerede popüler: Japonya

Gidiş-Dönüş fiyatını ücretsiz gör

shiokara-ucak-ara-com

7. Çekirge

Evet bildiğimiz çekirge. Çok fazla protein içerdiği için soya sosu ile bir güzel kızartılıp sokaklarda satılan bir yemek. Şu sıralar Londra'da sırf bu yemek için açılan restoranlar olduğunu duyunca pek bir şaşırdık (yediklerine şaşırmıyorsun da restorana mı şaşırıyorsun derler adama).

Nerede popüler: Meksika

Bonus: Yemek isteyen olursa restoranın adı “Wahaca" :)

Gidiş-Dönüş fiyatını ücretsiz gör

cekirge-ucak-ara-com

8. Sannakji

“Ahtapotu meze olarak biz de yiyoruz ki yaa…" diyenler var, demesinler! Sannakji adlı yemeğimiz ahtapot CANLI iken vantuzlu bölümlerinin doğranıp, aynı şekilde yenmesi ile yapılıyor. Bu yemeği yerken de vantuzların boğaza yapışmasından ötürü ölüm riski atlatan epey bir vatandaş varmış.

Nerede popüler: Güney Kore

Soru: Ahtapoun vantuzları neden kendi vücuduna yapışmaz? (Cevap içerik sonunda : ) )

Gidiş-Dönüş fiyatını ücretsiz gör

ahtapot-ucak-ara-com

9. Hakarl

“Hep mi onlar bizi yiyecekler, biraz da biz yiyelim" demiyoruz tabii ki, çünkü köpek balıkları insan öldüren hayvanlar sıralamasında 20. sırada bulunurlar (hap bilgi). Konuya dönersek, Hakarl denen yemek köpek balıklarının birkaç ay bekletilip “çürümesiyle" elde edilen bir yemek,besin ya da şey. Bu yemeği ilk bulanların Romalılar olduğunu da belirtelim.

Nerede popüler: İzlanda

Gidiş-Dönüş fiyatını ücretsiz gör

kopek-baligi-ucak-ara-com

10. Puffin Heart (Kutupmartısı Ciğeri)

Türkçesini bizi uydurduğumuzu da belirterek (ki bizce çok güzel oldu) bu yemek hakkında bilgi vermeye başlıyoruz. Sakatat olarak tercih edilen kutupmartılarının ciğerlerinin vitamin açısından zengin olduğu düşünülüyor.

Nerede popüler: İzlanda (İzlanda tam bir psikopat çıktı Rıza Baba!)

Not: Bu üzgün nasıl kesilir ki ya :( ?

Gidiş-Dönüş fiyatını ücretsiz gör

puffin-yuregi-ucak-ara-com

11. Tong zi dan (Yumurta Diyelim)

Bakın net söylüyoruz, Çin' giderseniz gelen yumurtanın Tong zi dan olup olmadığını sorun! Nedenine gelince Tong zi dan denen yiyecek ORTAOKUL ÇAĞINDAKİ DELİKANLILARIN İDRARLARINDA haşlanıyor (yemek adı mıdır pişiriş şekli midir bilemedik).

Nerede popüler: Yukarıda da yazmışız: Çin.

Tong zi dan: Bakir çocuk yumurtası

Gidiş-Dönüş fiyatını ücretsiz gör

yumurta-ucak-ara-com

12. Beondegi

Önümüze gelse kabak çekirdeği sanıp yiyeceğimiz Beondegi'de bizce yenmemesi gereken yemeklerden. İpekböceklerinin haşlanması ile yapılan bu yemek de mide kaldıranlar kategorisinde yerini hak ediyor.

Nerede popüler: Güney Kore

Gidiş-Dönüş fiyatını ücretsiz gör

beondegi-ucak-ara-com

13. Balut

Balık değil, Balut! Döllenmiş ördek embriyosunun (bildiğin cenin) kabuğuyla haşlanarak yapılan Balut ile listemizi sonlandırıp normale dönmeyi bekliyoruz.

Nerede popüler: Filipinler

Gidiş-Dönüş fiyatını ücretsiz gör

balut-ucak-ara-com

Bonus: Sekizinci madde de sorduğumuz sorunun cevabını vermeyi tabi unutmadık! Sorumuzun cevabı şu ki: Ahtapotların vantuzları kendi vücutlarına yapışmazmış çünkü derileri bunu engelleyecek özel bir kimyasal salgılarmış.


Sosyal medyada paylaşın

Yorumlar

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

İsviçreli Bilim Adamlarının Bile Çözemediği 10 Garip Kural
26.01.2016
Bilim Adamları, saatleri, çikolatası ve peyniri ile meşhur İsviçre'deki birazcık garip kuralları aşağıda sizler için topladık. Gün olur da giderseniz, hazırlıklı olun istedik.
Küresel Suçlular İçin Yapılan Ve Varlığı Reddedilen 10 Hapishane
15.03.2016
Hapse düşmek başlı başına kötü olsa da, bu listedeki “tesislere" (hapishane hafif kalır) birinin yolunun düşmesi isteyeceği son şey olabilir (belki de en son). Genellikle küresel suçlardan yakalananların...
Bunu Da Mı Yapacaktın Bugatti?
07.04.2016
Bugatti markası Veyron modeli ile halihazırda çoğumuzun erişemeyeceği bir hayale dönüşmüşken, tasarımcı amcalar bu canavarın station modeli olan "Galibier" makinesini piyasa sürmeyi düşünüyormuş. Bu durumda,...
Normal Bizi Kesmez: Denizaltında Konaklayabileceğiniz 10 Tesis
20.06.2016
Tatil ve turizm sektörü gerçekten kendini aşmış durumda. Normal oteller "özel ziyaretçileri" tatmin etmiyor olacak ki, bu sektördeki bazi abiler sınır dinlemedn denizlerin, okyansunların altına eşsiz manzaralar...
"Adamlar Nelerle Uğraşıyor!" Dedirtecek Norveç Hakkında 8 Özel Bilgi
18.01.2016
1. Kedileri Ensesinden Tutmak Yasaktır Bu kurala uymazsanız para cezası alırsınız ve hakkınızda dava açılabilir. 2. Her Yerden Alkol Bulamazsınız Norveç'te her şehirde birkaç tane bulunan ve “Vinmonopolet"...
19 Mayıs'ta Nereye Gidilir?
11.05.2016
Eskiden mahallelere gelen overlokçular gibi başlık attığımızın farkındayız (ki hala geliyorlar). 5 günlük fırsat tatili yaklaşınca bu dönemde yapılabilecek alternatifleri sizler için derledik.
Dünyanın En Güzel 10 Merdiveni
03.06.2016
10. Spiral Merdiven - Taihang Dağı, Çin90 metre yüksekliğinde ve Taihang dağının yamacına (belki de kenarına, yanına :) ) yapılmış bu merdiven yolu buraya düşenlerin dağa "GÜVENLİ" bir şekilde çıkmasına...
Bazen Tek Araba Yetmez: Kim Kardashian'ın Sahip Olduğu Arabalar
07.04.2016
Kadınların kıyafetlerine paralel olarak, çanta ve ayakkabı tutkularını hepimiz biliyoruz. Kim Kardashian ablamız bu durumu maddi gücünün de etkisiyle farklı bir boyuta taşımış. Biraz aşağı inerek ablamızın...
İspanya Hakkında Bu İncelemeyi Yazan Çocuk Kayboldu
18.05.2016
Sizin için yazarımızı Endülüse gönderdik, yazısı geldi kendisi hâlâ ortada yok :)İspanya'ya gitmeden evvel yapılacaklar listesinde 1 numara:"El Ministerio del Tiempo" şu sıralar 20.bölümü yayınlanan dizinin;...
Bir Turistin Gözünden: 5 Başlıkta Danimarka
29.04.2016
Konu tatil ya da seyahat olunca bizce çok gezen biliyor :) Hal vaziyet böyleyken, Danimarka ile ilgili bilgileri bir gidenin (Serdil Temir) gözünden ve klavyesinden sizlere aktarıyoruz.
Nedenini Çözemediğiniz Uçuş Rötarlarının Cevabı Burada: 4 Maddede "Rötar Sebepleri"
08.01.2016
1. Hava Trafiği Yoğunluğu ve Geçiş İzinleriYoğun bir havalimanında uçuşunuzu beklerken sırayla inen ve kalkan uçakları izlemekten başka çaremiz yok. Bu sıkıcı beklemenin ilk sebebi de gözümüzün önündeki...
Kaçıncı Olduğumuzu Görünce Bizi Epey Bir Şaşırtan "Dünyanın En Huzurlu 10 Yeri"
25.02.2016
Dünyanın düzeninden midir nedendir bilinmez, istemesek de kötü şeylerle karşılaştığımız su götürmez bir gerçek. Durum böyle olunca şu fani dünyada yaşanacak en güvenli ülkeleri merak ettik ve sizler için derledik. Güvenli olduğuna nasıl karar veriliyor?
Gidince Fotoğraf Çekmekten Telefon Hafızanızı Bitirecek Hayal Gibi 8 Yer
14.01.2016
1. Bavyera – AlmanyaAlmanya'nın güneydoğusunda yer alan Bavyera, uçaktan iner inmez telefonunuza ya da fotoğraf makinanıza (kullanan kaldı mı? :) ) sarılmanıza sebep verecek güzellikte bir yer.2. Faroe...
iPhone 6 Alacağınıza 2 Kişi 18 Gün Gezebileceğiniz 10 Avrupa Ülkesi
20.01.2016
Muhtemelen sizin de, Instagram ve Facebook hesaplarını gittikleri ülkelerin fotoğraflarıyla dolduran arkadaşlarınız vardır. Bu fotoğrafları görünce “ya bu ne kadar kazanıyor ki bu kadar geziyor arkadaş!" diye içimizden de geçiriyoruz (biz yapıyoruz).
Havacılıkla İlgili Muhtemelen Bilmediğiniz 12 Gerçek
31.12.2015
1. Atmosferdeki karbondioksit oranının artması türbülans riskini arttırır.2. Uçaklardaki oksijen maskeleri 15 dakikalık nefes alma ömrüne sahiptir.3. Boeing 747-400'ün ön camı BMW 1 serisi tutarındadır...

En uygun bileti hemen bul

En uygun bileti hemen bul

Bilet Ara