Sosyal medyada paylaşın

17 Ocak tarihli tweetinde Cüneyt Özdemir'in “Götüren varsan gelirim" dediği 10 muazzam bölgeyi sizin için derledik. Artık gelir mi gelmez mi onun bileceği iş :)

1. Trinidad Tobago

Trinidad Tobago tam anlamıyla aktivite düşkünü ziyaretçilerin uğrak tatil bölgesi. Bölgede kayak, kiteboard, dalış ve rüzgar sörfü gibi pek çok ekstrem spor yapılıyor.

Ne zaman gitmeli? : Ocak- Mayıs arası
trinidad-ucakara-com

2. Anda Lucia – İspanya

Işığın sürekli altın tonlarında olduğu Anda Lucia İspanya'da yer alıyor. Fas ve Tunus tatillerinin tehlikeli kabul edildiği bu günlerde Anda Lucia benzer bir sıcaklığı deneyimlemek için ideal bir yer.

Ne zaman gitmeli? : Ekim-Kasım, Nisan-Mayıs
patagonia-ucakara-com

3. El Calafate – Patagonya

Arjantinin hemen dibinde bulunan bu bölge doğal parkları ve eşsiz doğa güzelliklerini bir arada bulundurmasıyla meşhur.

Ne zaman gitmeli? : Kasım-Aralık, Mart-Nisan
anda-lucia-ucakara-com

4. Chengdu – Çin

Chengdu'nun iki ünlü şeyi var: Pandalar ve yemekler. Cüneyt Özdemir ile uzun bir yolculuk düşünüyorsanız Chengdu-Çin bu tercih için ideal bir yer :)

Ne zaman gitmeli?: Nisan, Ekim-Kasım
chengdu-ucakara-com

5. Split – Hırvatistan

Hırvatistan'ın ikinci büyük şehri olan Split, Roma imparatorluğuna ait çok önemli yapılar ve eserler içeriyor. Mimariden hoşlananların asla pişman olmayacakları ve dönmek istemeyecekleri bir şehir.

Ne zaman gitmeli? : Nisan-Eylül
split-ucakara-com

6. Bhutan – Himalayalar

Nepal kadar ilgi çekmese de Bhutan'da budistlerin başkenti sayılan bir yer. Kayalıklar, uçurumlar ve mistik Budist havasını solumak isteyenler için biçilmiş kaftan bir yer.

Ne zaman gitmeli? : Mart – Nisan
bhutan-ucakara-com

7. Skye & Lochalsh – İskoçya

Dağlık bölge sevenleri tam anlamıyla mest edecek bir lokasyon olan Skye Lochalsh İskoçya'da bulunuyor. Dağ – doğa sporları tutkunuysanız bu bölge sizi gereğinden fazla tatmin edecek.

Ne zaman gitmeli? : Mayıs – Eylül
skye-ucakara-com

8. Mafya Adası – Tanzanya

Hint Okyanusu kıyısındaki görkemli plajlarıyla Mafya Adası'da Cüneyt Özdemir'in sorgusuz sualsiz sizinle tatile çıkacağı yerlerden.

Ne zaman gitmeli?: İstediğiniz zaman :)
mafya-adasi-ucakara-com

9. Savannah – Gegorgia Eyaleti

Amerikan tarihini doğa ile harmanlamış, ölmeden önce görülmesi gereken yerlerden biri daha.

Ne zaman gitmeli? : Eylül-Kasım, Mart-Haziran
savannah-ucakara-com

10. Kakadu – Avusturalya

Adı her ne kadar Afrika'da bir yeri çağrıştırsa da Kakadu Avusturalya'da bulunuyor. Ulusal parkları ve doğal güzellikleri nedeniyle Timsah Dundee'ninde çekildiği yer olan Kakadu'nun yerlilerine “Bininj/Mungguy" adı veriliyor.

Ne zaman gitmeli? : Mayıs – Ekim
kakadu-ucakara-com


Sosyal medyada paylaşın

Yorumlar

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Dünyanın En Güzel 10 Merdiveni
03.06.2016
10. Spiral Merdiven - Taihang Dağı, Çin90 metre yüksekliğinde ve Taihang dağının yamacına (belki de kenarına, yanına :) ) yapılmış bu merdiven yolu buraya düşenlerin dağa "GÜVENLİ" bir şekilde çıkmasına...
Otel Dışında Konaklanabilecek Alternatifler
06.02.2018
Otel fiyatlarının özellikle yerli turistler için uçtuğu ülkemizde, deniz ve kumdan vazgeçemeyen tatilciler için alternatif (açıkçası daha ekonomik) konaklama opsiyonlarını aşağıda sıralıyoruz.
Ölümün En Geç Uğradığı 10 Ülke
23.01.2016
Bu kadar gezip gidilecek yer varken, biraz da oralarda yaşayan insanları sizler için araştırmak istedik. Bu adamlar ne yapar? Ne eder? En çok nerede rahat edersiniz? gibi soruların cevabını aradık durduk. Bu sırada karşımıza çıkan ve sakinlerinin en uzun
iPhone 6 Alacağınıza 2 Kişi 18 Gün Gezebileceğiniz 10 Avrupa Ülkesi
20.01.2016
Muhtemelen sizin de, Instagram ve Facebook hesaplarını gittikleri ülkelerin fotoğraflarıyla dolduran arkadaşlarınız vardır. Bu fotoğrafları görünce “ya bu ne kadar kazanıyor ki bu kadar geziyor arkadaş!" diye içimizden de geçiriyoruz (biz yapıyoruz).
Yalnızca Hosteslerin Bildiği 6 Gizemli Bilgi
31.12.2015
1. Kapı kapanmazsa ödeme yok. Hosteslerin maaşları hesaplanırken uçağın aprondan ayrılış saati baz alınır. Başka bir deyişle uçak kapısı kapanmadan saat başı ücret hesaplanmaya başlamaz.2. Garip sebeplerden...
Normal Bizi Kesmez: Denizaltında Konaklayabileceğiniz 10 Tesis
20.06.2016
Tatil ve turizm sektörü gerçekten kendini aşmış durumda. Normal oteller "özel ziyaretçileri" tatmin etmiyor olacak ki, bu sektördeki bazi abiler sınır dinlemedn denizlerin, okyansunların altına eşsiz manzaralar...
"Boğazını Sıksam Mı Acaba?" Diye Düşündüren 17 Yolcu Tipi
01.03.2016
İçeriğe bakarken sakin olun başka bir şey istemiyoruz :) 17. Spor ŞartO konuda hemfikiriz ama yeri ve zamanı konusunda kafamız karışık be abi.16. Kitap+Ayak= KomboBu yolcu kardeşimiz/ablamız rahatından...
Pilotları Bir Daha Kıskanmanıza Sebep Olacak 7 Duyulmamış Bilgi
16.01.2016
Pilotluk mesleğinin çok havalı olduğu su götürmez bir gerçek. Aşağıda listelediğimiz bilgiler sonrasında pilotları bir daha kıskanacağınızdan pek bir eminiz. Not: Liste farklı hava yollarına ait bilgiler derlenerek hazırlanmıştır.
Amme Hizmeti Serisi: "Birleşik Arap Emirlikleri El Rehberi"
02.05.2016
Gidenlerden sizler için bizzat öğrendiğimiz bilgiler tam aşağıda duruyor. Niyeti olanlar ya da yakın zamanda gidecekler için çok işe yarayacak bir içerik olduğunu düşünüyoruz (Biz, Biz ucakara!) :)
En Pahalı 21 Başkanlık Uçağı
06.06.2016
21. Falcon 900 Ex Easy – GanaFiyat: $37 Milyonupload.wikimedia.org aracılığıyla 20. Ilyushin IL-96-300 – RusyaFiyat: $50 Milyon i.ytimg.com aracılığıyla19. Airbus A319 – BrezilyaFiyat: $81 Milyonupload.wikimedia.org...
Gecelik Fiyatlarıyla "Yürü Git Be!" Dedirten 6 Otel
12.02.2016
Bazı yerler var ki gitmesi ayrı, kalması apayrı bir dert. Fiyatlarıyla el yakan ve adeta dünya üzerindeki cennetti resmeden bu özel 6 yeri sizlerle paylaşıyoruz.Konaklama fiyatlarına ek olarak uçak bileti...
Bakınca İçinizin Açılacağı Dünyanın En Güzel 10 Ormanı
04.02.2016
Birçoğumuz koca koca plazalarda, sanayi bölgelerinde ya da trafiğin kamçısını sürekli ensesinde hisseden küçük ofislerde çalışıyoruz (yazdık ama kovmazlar inşallah). Durum böyle olunca sizlere bakınca...
Gittiğin Yol Yol Değil! Dedirtecek Dünyanın En Tehlikeli 13 Yolu
01.02.2016
1. Stelvio Pass Road, İtalya2,7 km süren bir baş dönmesine hazır mısın? Listedeki en korkunç yol olmamasına karşın (hemen korkutmayalım dedik) çok rüzgarlı ve tabiri caizse “dön babam dön" yapısında olan...
Canı Sıkılan Japonların Buldukları 14 Garip "Şey"
27.04.2016
İcat edilecek pek bir şey bırakmadıklarından olsa gerek, Japon mucitlerin icat ettiği 14 garip "şey" tam aşağıda duruyor :)
30 Milyon Dolar ve Üstü Serveti Olanların Yaşamayı Tercih Ettiği 12 Şehir
20.01.2016
30 milyon dolarımız yok diye buralara gitmeyecek miyiz? Tabii ki hayır! Aşağıda bu tarz bir servete sahip olanların yaşamak için en çok nereleri tercih ettiklerini bir adet ilginç bilgi ile sizlere sunuyoruz.

En uygun bileti hemen bul

En uygun bileti hemen bul

Bilet Ara