Sosyal medyada paylaşın

10. Dangalak Hamburgeri (Douche Burger)

Fiyat: $666

New York'ta bulunan 666 Burger Kamyonu, hem zenginleri çekmek hem de piyasadaki diğer burgerlerin canına okumak için bu bugeri yapmaya başlamış. İçerisinde kobe eti, kaz ciğeri, havyar, ıstakoz ve aklınıza gelebilecek tüm pahalı besinlerin olduğu bu hamburger oldukça da ilgi görüyormuş (parası olanlar tarafından tabii :) )

9. Zilyon Dolarlık Istakoz Frittata

Fiyat: $1,000

New Yorkluların parası gerçekten fazla (ya da batıyor). Bu yemeğimizi özel kılan şey, 10 ons havyar ve tam bir ıstakoz içermesi (bu arada 1 ons= 28,3 gram) . Havyarın onsunun $65 dolar olduğunu düşününce fiyatı gayet makul görünen bu yemeği tatmak için 56.caddedeki Le Parker Meridien'e doğru gitmeniz yeterli (önünde para saçan adamlar olan bir dükkan gördünüz mü doğru yerdesiniz demektir.)


8. Sushi Del Oriente

Fiyat: $1,980

Son yıllarda sofralarımızda olmasa da pahalı restoranlarda karşılaşabildiğimiz suşi olayı Milan'da başka bir boyuta geçmiş. Başka bir boyuta geçmiş diyoruz çünkü parasını versenizde bu suşiyi yiyemiyorsunuz. Evet yanlış okumadınız, bu suşi yemek için değil, tabiri caizse resmen şov için yapılmış. TL ile 5 küsür bin lira veririm ve içerisinde altın, elmas ve inci olan bu yemeği alırıp izlerim diyen kaç çılgın vardır Allah bilir.

7. Pizza 007

Fiyat: $4,200

Şef Domenico Crolla (fotodaki tombikto şef) e-bay üzerinden açık arttırma ile satmak için bir pizza yapmış ey ahali. Bu pizzanın içine; konyakta marine edilmiş ıstakoz, somon balığı, havyar, adını anlamadığımız bazı diğer pahalı şeyler ve sevgisini katan Domenico usta bu pizzasını yukarıda yazdığımız fiyata satmayı da başarmış.

6. Anqi Pho Çorbası

Fiyat:$5,000

Bu çorba hasta olunca arkadaşlarınıza götürebileceğiniz cinsten olanlardan değil ve kimse artık çorba da götürmüyor. İçerisinde Wagyu eti ve nadir bulunan mavi ıstakoza ait parçalar bulunan bu çorba hastayı iyileştirir mi emin değiliz ama sağlam adamı delirtir onu biliyoruz.

5. Pembe Isırık Burgeri

Fiyat: $7,000

Konu zenginlik ve uçuk fiyat olunca Dubai'yi es geçemezdik. Göğüs kanserine dikkat çekmek amacıyla 3 farklı takım oluşturan büyükelçiler bu burgerleri yapmış ve açık arttırma ile hayır amaçlı olarak satışa çıkarmışlar. Sonuç olarak ilk üç burger sırasıyla $7,000, $3,540 ve $3,175 fiyatlarla alıcı bulmuş.

4. Kale Sütunu Zevki

Fiyat: $14,500

Yemeği es geçip direk tatlıya paramı bayılırım diyenler için doğru duraktayız. Sri Lanka'da bulunan DUO Restaurant, çok özel misafirlerine 80 karatlık mücevherler ile bezenmiş bir tabakta bu özel tatlıyı sunuyor. Tatlının yanında çikolatadan oyulmuş bir balıkçı silüetini getirmeyi de unutmuyorlar.

3. Donmuş Çikolatalı Dondurma

Fiyat: $25,000

28 çeşit kakaodan (ki 14'ü nadir bulunanlarmış) yapılan bu çikolata 5 gram 23 karatlık altın ile marine ediliyor. Fotoğrafta da görebileceğiniz üzere kupun al kısmında 1 karatlık beyaz elmaslar bulunuyor. Yedikten sonra kaşığı ve kupu verdiklerini bilmediğimiz için bu kahverengi zenginlik ile daha fazla bir şey diyemiyoruz.

2. Puding

Fiyat: $34,531

Lindeth Howe Country House Hotel'e yolunuz düştüğünde (bizim hep düşüyor sanki :P) 34 bin dolarlık pudingin tadına bakmadan sakın çıkmayın. Altın yapraklar, havyar, şampanya ve elmas içeren (elması yemeyin) bu pudingi alacağınıza işinize çok daha fazla yarayacak 0 kilometre bir araba alabileceğinizi de hatırlatmak istiyoruz.

1. Çilek Arnaud

Fiyat: $3,95 Milyon Dolar

Evet Zurna zııırt dediği yere geldik yine. Çok çok zengin olanlar için hazırlanan bu özel çilekli dondurma evlilik teklifini unutulmayacak şekilde yapmak isteyenler için hazırlanmış. Tatlının fiyatının bu kadar yüksek olması ile sadece bu tatlı sonrası gelen 7,09 karatlık pembe bir yüzüğün olmasıymış. Bu teklife hayır diye olur mu orasını bilemedik. Yakın dönemde evlilik teklifinde bulunacaklar için bu restoranın New Orlean's ta bulunduğunu da eklemeden geçmiyoruz.
Sosyal medyada paylaşın

Yorumlar

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Kaçıncı Olduğumuzu Görünce Bizi Epey Bir Şaşırtan "Dünyanın En Huzurlu 10 Yeri"
25.02.2016
Dünyanın düzeninden midir nedendir bilinmez, istemesek de kötü şeylerle karşılaştığımız su götürmez bir gerçek. Durum böyle olunca şu fani dünyada yaşanacak en güvenli ülkeleri merak ettik ve sizler için derledik. Güvenli olduğuna nasıl karar veriliyor?
"Şampiyonlar Ligi Maçına Gitsem Ne Kadarım Gider?" diye düşünenler için bilet fiyatları.
08.01.2016
Futbolun en iyi ve kaliteli takımlarının ceng ettiği şampiyonlar ligi çeyrek final ilk maçları için ortalama bilet fiyatlarını sizler için derledik. Fiyatlar Euro'nun durumu da göz önüne alınınca bizim için biraz fazla kalıyor gibi :(
Bazen Tek Araba Yetmez: Kim Kardashian'ın Sahip Olduğu Arabalar
07.04.2016
Kadınların kıyafetlerine paralel olarak, çanta ve ayakkabı tutkularını hepimiz biliyoruz. Kim Kardashian ablamız bu durumu maddi gücünün de etkisiyle farklı bir boyuta taşımış. Biraz aşağı inerek ablamızın...
"Çok sıkıldım" diyenlerin ocak ayında gidebilecekleri 5 yurt dışı festivali
23.12.2015
Yılbaşı sonrası katılacak etkinlik arayan ya da “benim gelmem zor ama bakarım" diyenlerdenseniz, yeni yılın ilk ayında katılabileceğiniz gereğinden fazla hareketli 5 yurt dışı festivaline göz atın! (ilk şıkkın sizin için uygulanabilir olmasını diliyoruz:)
Game Of Thrones Setine Ev Sahipliği Yapan Altın Yer: Granada
23.05.2016
GRANADA Flamengonun başkenti (kesin emin değilim, anlatanlar öyle dedi) ya da mardini yapan bunu da yaptı. Başnot: Gitmeden evvel Alhambra için bilet alın. Biletler bir kaç hafta evvelinden tükeniyor,...
Ev Fiyatına Alınabilecek 10 Özel Ada
08.03.2016
Bu içeriğimizde Hollywood yıldızlarının tüm dünyaya hava atmak için aldıkları milyon dolarlık adaların yerine, neredeyse bir ev ya da araba parasına sahip olabileceğiniz adaları sizler için listeliyoruz....
Amme Hizmeti Serisi: "Birleşik Arap Emirlikleri El Rehberi"
02.05.2016
Gidenlerden sizler için bizzat öğrendiğimiz bilgiler tam aşağıda duruyor. Niyeti olanlar ya da yakın zamanda gidecekler için çok işe yarayacak bir içerik olduğunu düşünüyoruz (Biz, Biz ucakara!) :)
Adını Söylemek Bile Çok Keyifli : "ZANZİBAR"
03.05.2016
Sizi bilemiyoruz ama biz adını söylerken sondaki "R"'yi elimizden geldiğince uzatarak söylüyoruz (ÇaylaRRRRR gibi, ve evet bir dönem Çocuklar Duymasın'ı biz de izledik) :)
İspanya Hakkında Bu İncelemeyi Yazan Çocuk Kayboldu
18.05.2016
Sizin için yazarımızı Endülüse gönderdik, yazısı geldi kendisi hâlâ ortada yok :)İspanya'ya gitmeden evvel yapılacaklar listesinde 1 numara:"El Ministerio del Tiempo" şu sıralar 20.bölümü yayınlanan dizinin;...
19 Mayıs'ta Nereye Gidilir?
11.05.2016
Eskiden mahallelere gelen overlokçular gibi başlık attığımızın farkındayız (ki hala geliyorlar). 5 günlük fırsat tatili yaklaşınca bu dönemde yapılabilecek alternatifleri sizler için derledik.
"Gitmedim Pişmanım" : Güney Afrika - Bölüm 1
05.05.2016
Popüler bir TV dizisiymiş gibi havalı bir başlık attığımız bu içeriğin ilk bölümü sizlere (toplamda 2 bölüm :P ).
Başa Geldikçe Uçak Yolculuğundan Soğutan 9 Sinir Durum
10.01.2016
Daha uçağa binmeden başlayan, uçaktan inip gideceğimiz yere yetişene kadar karşımıza çıkan ve birçoğumuzun yaşadığı 9 sinir bozucu durum.
iPhone 6 Alacağınıza 2 Kişi 18 Gün Gezebileceğiniz 10 Avrupa Ülkesi
20.01.2016
Muhtemelen sizin de, Instagram ve Facebook hesaplarını gittikleri ülkelerin fotoğraflarıyla dolduran arkadaşlarınız vardır. Bu fotoğrafları görünce “ya bu ne kadar kazanıyor ki bu kadar geziyor arkadaş!" diye içimizden de geçiriyoruz (biz yapıyoruz).
İnanması Epey Zor Olan 15 Batıl İnanç
18.03.2016
Özellikle annelerin “ıslık çalma şeytan gelir", “terliği ters bırakma uğursuzluk getirir" gibi uyarılarını duymayan yoktur. Bizde durum böyleyken dünyanın diğer ülkelerinde nasıl batıl inançlar olduğunu öğrenmek isteyenler okumaya devam etsinler.
Uçuşlar ile ilgili 8 garip gerçek
24.12.2015
1. Tek Pilot Yetmez8 saatten fazla süren uçuşlar için en az 3 pilot gerekir (1 kaptan, 2 yardımcı). Uçuşlar 12 saatten fazla sürecek ise 4 pilot gerekir (1 kaptan, 3 yardımcı).2. Onun Yediğini Yemem Ben!Pilotların...

En uygun bileti hemen bul

En uygun bileti hemen bul

Bilet Ara