Sosyal medyada paylaşın

10. Dangalak Hamburgeri (Douche Burger)

Fiyat: $666

New York'ta bulunan 666 Burger Kamyonu, hem zenginleri çekmek hem de piyasadaki diğer burgerlerin canına okumak için bu bugeri yapmaya başlamış. İçerisinde kobe eti, kaz ciğeri, havyar, ıstakoz ve aklınıza gelebilecek tüm pahalı besinlerin olduğu bu hamburger oldukça da ilgi görüyormuş (parası olanlar tarafından tabii :) )

9. Zilyon Dolarlık Istakoz Frittata

Fiyat: $1,000

New Yorkluların parası gerçekten fazla (ya da batıyor). Bu yemeğimizi özel kılan şey, 10 ons havyar ve tam bir ıstakoz içermesi (bu arada 1 ons= 28,3 gram) . Havyarın onsunun $65 dolar olduğunu düşününce fiyatı gayet makul görünen bu yemeği tatmak için 56.caddedeki Le Parker Meridien'e doğru gitmeniz yeterli (önünde para saçan adamlar olan bir dükkan gördünüz mü doğru yerdesiniz demektir.)


8. Sushi Del Oriente

Fiyat: $1,980

Son yıllarda sofralarımızda olmasa da pahalı restoranlarda karşılaşabildiğimiz suşi olayı Milan'da başka bir boyuta geçmiş. Başka bir boyuta geçmiş diyoruz çünkü parasını versenizde bu suşiyi yiyemiyorsunuz. Evet yanlış okumadınız, bu suşi yemek için değil, tabiri caizse resmen şov için yapılmış. TL ile 5 küsür bin lira veririm ve içerisinde altın, elmas ve inci olan bu yemeği alırıp izlerim diyen kaç çılgın vardır Allah bilir.

7. Pizza 007

Fiyat: $4,200

Şef Domenico Crolla (fotodaki tombikto şef) e-bay üzerinden açık arttırma ile satmak için bir pizza yapmış ey ahali. Bu pizzanın içine; konyakta marine edilmiş ıstakoz, somon balığı, havyar, adını anlamadığımız bazı diğer pahalı şeyler ve sevgisini katan Domenico usta bu pizzasını yukarıda yazdığımız fiyata satmayı da başarmış.

6. Anqi Pho Çorbası

Fiyat:$5,000

Bu çorba hasta olunca arkadaşlarınıza götürebileceğiniz cinsten olanlardan değil ve kimse artık çorba da götürmüyor. İçerisinde Wagyu eti ve nadir bulunan mavi ıstakoza ait parçalar bulunan bu çorba hastayı iyileştirir mi emin değiliz ama sağlam adamı delirtir onu biliyoruz.

5. Pembe Isırık Burgeri

Fiyat: $7,000

Konu zenginlik ve uçuk fiyat olunca Dubai'yi es geçemezdik. Göğüs kanserine dikkat çekmek amacıyla 3 farklı takım oluşturan büyükelçiler bu burgerleri yapmış ve açık arttırma ile hayır amaçlı olarak satışa çıkarmışlar. Sonuç olarak ilk üç burger sırasıyla $7,000, $3,540 ve $3,175 fiyatlarla alıcı bulmuş.

4. Kale Sütunu Zevki

Fiyat: $14,500

Yemeği es geçip direk tatlıya paramı bayılırım diyenler için doğru duraktayız. Sri Lanka'da bulunan DUO Restaurant, çok özel misafirlerine 80 karatlık mücevherler ile bezenmiş bir tabakta bu özel tatlıyı sunuyor. Tatlının yanında çikolatadan oyulmuş bir balıkçı silüetini getirmeyi de unutmuyorlar.

3. Donmuş Çikolatalı Dondurma

Fiyat: $25,000

28 çeşit kakaodan (ki 14'ü nadir bulunanlarmış) yapılan bu çikolata 5 gram 23 karatlık altın ile marine ediliyor. Fotoğrafta da görebileceğiniz üzere kupun al kısmında 1 karatlık beyaz elmaslar bulunuyor. Yedikten sonra kaşığı ve kupu verdiklerini bilmediğimiz için bu kahverengi zenginlik ile daha fazla bir şey diyemiyoruz.

2. Puding

Fiyat: $34,531

Lindeth Howe Country House Hotel'e yolunuz düştüğünde (bizim hep düşüyor sanki :P) 34 bin dolarlık pudingin tadına bakmadan sakın çıkmayın. Altın yapraklar, havyar, şampanya ve elmas içeren (elması yemeyin) bu pudingi alacağınıza işinize çok daha fazla yarayacak 0 kilometre bir araba alabileceğinizi de hatırlatmak istiyoruz.

1. Çilek Arnaud

Fiyat: $3,95 Milyon Dolar

Evet Zurna zııırt dediği yere geldik yine. Çok çok zengin olanlar için hazırlanan bu özel çilekli dondurma evlilik teklifini unutulmayacak şekilde yapmak isteyenler için hazırlanmış. Tatlının fiyatının bu kadar yüksek olması ile sadece bu tatlı sonrası gelen 7,09 karatlık pembe bir yüzüğün olmasıymış. Bu teklife hayır diye olur mu orasını bilemedik. Yakın dönemde evlilik teklifinde bulunacaklar için bu restoranın New Orlean's ta bulunduğunu da eklemeden geçmiyoruz.
Sosyal medyada paylaşın

Yorumlar

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Adını Söylemek Bile Çok Keyifli : "ZANZİBAR"
03.05.2016
Sizi bilemiyoruz ama biz adını söylerken sondaki "R"'yi elimizden geldiğince uzatarak söylüyoruz (ÇaylaRRRRR gibi, ve evet bir dönem Çocuklar Duymasın'ı biz de izledik) :)
Yurt Dışında Gidilecek En Kıyak 10 Kayak Merkezi
28.01.2016
Kış sporları hem bulundukları bölgeler hem de ekipmanlar sebebiyle biraz pahalı :( Ama gelin görün ki kış geldiği için tatil alternatifi arayanlar da yok değil (ör: zula patlatanlar). Durum böyle olunca,...
Mısır'ı Piramitlerden İbaret Sananları Şaşırtacak 10 Tarihi Mekan
30.05.2016
10. Hatshepsut TapınağıDeir el-Bahri bölgesinde bulunan bu tapınak "Djeser-Djeseru" diye adlandırılıyor (kutsalların kutsalı). Fotoğraf:Dennis Jarvis9.Tune El-Gebel Yeraltı MezarlığıBu mezarlık Mısır'ın...
Dünyanın En Pahalı 10 Yemeği
15.08.2016
10. Dangalak Hamburgeri (Douche Burger) Fiyat: $666 New York'ta bulunan 666 Burger Kamyonu, hem zenginleri çekmek hem de piyasadaki diğer burgerlerin canına okumak için bu bugeri yapmaya başlamış. İçerisinde...
30 Milyon Dolar ve Üstü Serveti Olanların Yaşamayı Tercih Ettiği 12 Şehir
20.01.2016
30 milyon dolarımız yok diye buralara gitmeyecek miyiz? Tabii ki hayır! Aşağıda bu tarz bir servete sahip olanların yaşamak için en çok nereleri tercih ettiklerini bir adet ilginç bilgi ile sizlere sunuyoruz.
19 Mayıs'ta Nereye Gidilir?
11.05.2016
Eskiden mahallelere gelen overlokçular gibi başlık attığımızın farkındayız (ki hala geliyorlar). 5 günlük fırsat tatili yaklaşınca bu dönemde yapılabilecek alternatifleri sizler için derledik.
Dünyanın En Güzel 10 Merdiveni
03.06.2016
10. Spiral Merdiven - Taihang Dağı, Çin90 metre yüksekliğinde ve Taihang dağının yamacına (belki de kenarına, yanına :) ) yapılmış bu merdiven yolu buraya düşenlerin dağa "GÜVENLİ" bir şekilde çıkmasına...
Bazen Tek Araba Yetmez: Kim Kardashian'ın Sahip Olduğu Arabalar
07.04.2016
Kadınların kıyafetlerine paralel olarak, çanta ve ayakkabı tutkularını hepimiz biliyoruz. Kim Kardashian ablamız bu durumu maddi gücünün de etkisiyle farklı bir boyuta taşımış. Biraz aşağı inerek ablamızın...
Keşfedilmemiş Bir Rotaya Doğru: İran
23.06.2016
İran Gezisinden Bana Kalanlar, Size Anlatacaklarım;İran'a gitme planlarımızı açıkladığımızda, herkesin tepkisi: “Neden?" olmuştu. Bizim cevabımız da buna karşılık “Neden Olmasın?" oldu. Aslında İran seyahat...
Amme Hizmeti Serisi: "Birleşik Arap Emirlikleri El Rehberi"
02.05.2016
Gidenlerden sizler için bizzat öğrendiğimiz bilgiler tam aşağıda duruyor. Niyeti olanlar ya da yakın zamanda gidecekler için çok işe yarayacak bir içerik olduğunu düşünüyoruz (Biz, Biz ucakara!) :)
Kalem Kalem Masraf Listesi ve Detaylar: "Dünya Turuna Ne Kadar Harcanır?"
14.01.2016
Sürekli söylenen bir sözdür: “Loto çıksa dünya turuna çıkarım, miras kalsa işi bırakır dünya turuna çıkarım". Peki gerçekten dünya turuna çıkmak için bu kadar büyük paralara gerek var mı?
Ortaçağ Tutkunlarının Aklını Başından Alacak Dünyanın En Büyük 9 Kalesi
08.01.2016
1. Edinburgh Kalesi: 35,737 metrekareİskoçya'da volkanik kayalıklarda bulunan Edinburgh Kalesi 12. yüzyıldan günümüze hayatta kalan bir yapı.2. Citadel of Aleppo: 39,804 metrekare50 metre yükseklikteki...
Game Of Thrones Setine Ev Sahipliği Yapan Altın Yer: Granada
23.05.2016
GRANADA Flamengonun başkenti (kesin emin değilim, anlatanlar öyle dedi) ya da mardini yapan bunu da yaptı. Başnot: Gitmeden evvel Alhambra için bilet alın. Biletler bir kaç hafta evvelinden tükeniyor,...
Pilotları Bir Daha Kıskanmanıza Sebep Olacak 7 Duyulmamış Bilgi
16.01.2016
Pilotluk mesleğinin çok havalı olduğu su götürmez bir gerçek. Aşağıda listelediğimiz bilgiler sonrasında pilotları bir daha kıskanacağınızdan pek bir eminiz. Not: Liste farklı hava yollarına ait bilgiler derlenerek hazırlanmıştır.
Başa Geldikçe Uçak Yolculuğundan Soğutan 9 Sinir Durum
10.01.2016
Daha uçağa binmeden başlayan, uçaktan inip gideceğimiz yere yetişene kadar karşımıza çıkan ve birçoğumuzun yaşadığı 9 sinir bozucu durum.

En uygun bileti hemen bul

En uygun bileti hemen bul

Bilet Ara