Sosyal medyada paylaşın

(Yazının ilk bölümünü okumayanlar buraya tıklıyor)

Burda bir kaç mekan önereceğim demiş ve ara vermiştim. Şimdi devam ediyoruz!

1- Cafe de bar reine: Farklı farklı tatlar denemek isteyenlere cennet. Oldukça geniş bir tapa menüsü var, açık büfe+içecek : 10euro. Hepsinden birer tane alıp deneyebilirsiniz.


2- Bar aliatar: plaza larga'nın hemen yanında plaza aliatar'da. Biranın yanında tapa olarak sadece sadece salyangoz veriyorlar:) salyangoz sevenler güzel olduğunu söyledi. Ben 10 seneden beri tekrar denemedim.
3- Plaza Aliatar ve Plaza Larga'da bolca mekan var. Genelde, tapas+bebido(meze+içecek):2.10euro. Tabak olarak, en büyük mezeyi burda yedim. 2 mezeyle doyabilir 1 kişi. 2 kişi 5-6 mezeyi anca bitirdik. Salyangozu da burada denedim 10 sene sonra. Mideyeden çok farkı yok. Kafası, biraz stres yaratıyor, kesip yedim. Birinin gözünü kapatıp yedirin, midye diyecektir. 10 sene evvel Fransa'da denediğim salyangozdan çok farklıydı, ya da ben unuttum o tadı.

SACROMONTE-FLAMENGO:

Gipsiler 15yy'ın sonlarında geliyor, fetih tarihi 1492. Gipsiler geldiklerinde vergi vermeyiz diyorlar, Kral Ferdinand mektupla, şehrimde yaşayamazsınız diyor. Onlar da hemen karşı tepeye gidiyorlar, mektupta burada yaşayamacağımız yazmıyordu diyorlar. Orada, hobbit evleri gibi dağların içine mağara-evler yapıyorlar, hala mevcut.

Vergi vermeden çeşitli sıkıntılarla 18-19'yya kadar mülteci gibi yaşıyorlar. Sonra yavaş yavaş topluma karışıyorlar. Flamengo da bu tarihten sonra oluşmaya başlıyorlar. İlk başlarda enstrüman yok, mülteci olmaları nedeniyle çektikleri sıkıntıları anlatıyorlar. Flamengo dinlerken, Ağır Roman-Yusuf Taşkın dinliyor hissiyatına sahip olmanızın temel nedeni bu galiba.

Bağımsızlık savaşından(Napolyon-Fransa) sonra Fransa'dan bir şey almıyorlar, o zamana kadar paris modası vs... Bağımsızlıktan sonra bu flamengo kültürü bizi anlatabilir diyorlar vs.. Sonra diktatör Franco geliyor, yaklaşık 40 yıl boyunca flamengoyu yasaklıyor, sokaklarda insanların kendilerini ifade etmelerini istemiyor. Tekrar serbest olduğu 1970lerin sonlarından sonra 1980lerde flamengo altın çağını yaşıyor.

Flamengo izlenecek mekanlar: los arantos magarada, Sacromento'daki mağara evlerden biri. Flamengo şovları 2 saatte bir defa oluyor, yaklaşık 1 saat sürüyor. Çok fazla mekan var, internetten hangisi iyi diye bakabilirsiniz, kişisel önerim; sokakta dinlemek daha keyifli.
A- Bir kadının, hoparlör eşliğinde tahta(bunun bi ismi vardı?) üzerinde dansettiği gösteriler
B- Bir mekanda içerken etrafınızda beliren 2-3 çingenenin genel olarak alkış+gitar eşliğinde söylediği şarkılar

YENİ ŞEHİR

Bildiğin yeni şehir, kalabalık, gürültülü, trafik dolu vs... Bir iki tane güzel mekan olduğunu söylediler. Son bir kaç saatimi o tarafta geçirdim, ııı ııh. maddi-manevi eski şehire yakın kalınız laylaylaylay

EKSTRA GÜZEL BİLGİ

Taksilerin hibrid olma zorunluluğu var. Bu nedenle çok sessiz çalışıyorlar, korna çalmak kesinlikle ve kesinlikle yasak. Alhambra ve Albayzin arasındaki nehrin olduğu sokaktan sadece taksi ve otobüsler geçebiliyor. "Dilersen, taksi-otobüsün önüne geç, 1-2 dakika bekle, kornaya basamaz, inat edersen inip uyarır" dediler.

Serdil Temir


Sosyal medyada paylaşın

Yorumlar

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Türkiye'nin Doğusundan Batısına Eşsiz Bir Yer Olduğunu Kanıtlayan 16 Yer
04.02.2016
Size giriş cümlesi ile hiç vakit kaybettirmiyoruz. İçeriğe bakın nelere sahip olduğumuzu hatırlayın yeter :) Not: Bu içerikte gerçekten nereyi seçeceğimizi şaşırdık, bu sebeple; il, ilçe, tarihi yer demeden karışık bir liste sunduk. Başka bir deyişle de
Keşfedilmemiş Bir Rotaya Doğru: İran
23.06.2016
İran Gezisinden Bana Kalanlar, Size Anlatacaklarım;İran'a gitme planlarımızı açıkladığımızda, herkesin tepkisi: “Neden?" olmuştu. Bizim cevabımız da buna karşılık “Neden Olmasın?" oldu. Aslında İran seyahat...
Adını Söylemek Bile Çok Keyifli : "ZANZİBAR"
03.05.2016
Sizi bilemiyoruz ama biz adını söylerken sondaki "R"'yi elimizden geldiğince uzatarak söylüyoruz (ÇaylaRRRRR gibi, ve evet bir dönem Çocuklar Duymasın'ı biz de izledik) :)
Game Of Thrones Setine Ev Sahipliği Yapan Altın Yer: Granada
23.05.2016
GRANADA Flamengonun başkenti (kesin emin değilim, anlatanlar öyle dedi) ya da mardini yapan bunu da yaptı. Başnot: Gitmeden evvel Alhambra için bilet alın. Biletler bir kaç hafta evvelinden tükeniyor,...
Daha Önce Duyulmamış Olması Muhtemel 9 Ayakkabı Markası
09.03.2016
Kadınların ayakkabı tutkusu hakkında ek bir açıklamaya ihtiyaç olduğunu sanmıyoruz. Bu sebeple lafı fazla uzatıp ne kendimizi ne de sizi yoruyoruz. Başlıkta belirtilen ayakkabılar aşağıda duruyor :)9....
"Çok sıkıldım" diyenlerin ocak ayında gidebilecekleri 5 yurt dışı festivali
23.12.2015
Yılbaşı sonrası katılacak etkinlik arayan ya da “benim gelmem zor ama bakarım" diyenlerdenseniz, yeni yılın ilk ayında katılabileceğiniz gereğinden fazla hareketli 5 yurt dışı festivaline göz atın! (ilk şıkkın sizin için uygulanabilir olmasını diliyoruz:)
Euroleague Final Four Biletleri Ne Kadar?
20.04.2016
Temsilcimiz Fenerbahçe Ülker'in, Real Madrid'i 63-75'lik skorla geçip katılmaya hak kazandığı Turkish Airlines Euroleague Final Four için gidiş ve maç bileti fiyatlarını sizler için derledik.
"Gitmedim Pişmanım" : Güney Afrika - Bölüm 1
05.05.2016
Popüler bir TV dizisiymiş gibi havalı bir başlık attığımız bu içeriğin ilk bölümü sizlere (toplamda 2 bölüm :P ).
İnanması Epey Zor Olan 15 Batıl İnanç
18.03.2016
Özellikle annelerin “ıslık çalma şeytan gelir", “terliği ters bırakma uğursuzluk getirir" gibi uyarılarını duymayan yoktur. Bizde durum böyleyken dünyanın diğer ülkelerinde nasıl batıl inançlar olduğunu öğrenmek isteyenler okumaya devam etsinler.
2016 Esport Turnuvaları
09.03.2016
Bu yıl da her yıl olduğu gibi özellikle League of Legends ve Counter-Strike: Global Offensive oyunları için yurt dışında hayal gibi turnuvalar düzenleniyor. Aşağıda bu turnuvaların gerçekleştiği yerleri,...
14 Maddede Fransa'nın Eyfel Kulesi'nden İbaret Olmadığının Kanıtı
20.04.2016
Başlıkta da belirttiğimiz üzere Fransa ile ilgili duymaktan gına gelen "Eyfel Kulesi" ve "Paris" klişelerini pas geçiyoruz ve siz Fransa hakkında farklı 14 bilgiyi sunmaktan kıvanç duyuyoruz :p
Bali Tatil ve Gezi Rehberi
08.06.2016
Bali Hakkında Genel BilgiBali denildiğinde akla beyaz kumsallardaki bungalovlar, plajlar ve tropik bir tatil bölgesi ile geliyor olsa da, aslında kültürel ve tarihsel olarak bundan çok daha fazlasını sunuyor....
Yalnızca Hosteslerin Bildiği 6 Gizemli Bilgi
31.12.2015
1. Kapı kapanmazsa ödeme yok. Hosteslerin maaşları hesaplanırken uçağın aprondan ayrılış saati baz alınır. Başka bir deyişle uçak kapısı kapanmadan saat başı ücret hesaplanmaya başlamaz.2. Garip sebeplerden...
Otel Dışında Konaklanabilecek Alternatifler
06.02.2018
Otel fiyatlarının özellikle yerli turistler için uçtuğu ülkemizde, deniz ve kumdan vazgeçemeyen tatilciler için alternatif (açıkçası daha ekonomik) konaklama opsiyonlarını aşağıda sıralıyoruz.
Canı Sıkılan Japonların Buldukları 14 Garip "Şey"
27.04.2016
İcat edilecek pek bir şey bırakmadıklarından olsa gerek, Japon mucitlerin icat ettiği 14 garip "şey" tam aşağıda duruyor :)

En uygun bileti hemen bul

En uygun bileti hemen bul

Bilet Ara