Sosyal medyada paylaşın

Dünyanın düzeninden midir nedendir bilinmez, istemesek de kötü şeylerle karşılaştığımız su götürmez bir gerçek. Durum böyle olunca şu fani dünyada yaşanacak en güvenli ülkeleri merak ettik ve sizler için derledik. Güvenli olduğuna nasıl karar veriliyor?

10. Çek Cumhuriyeti

KBİ skoru: 1,341

Çek Cumhuriyet'inde suç oranı o kadar düşük ki 112 acil servis numarası sadece Çekçe bilmeyen yabancılar tarafından kullanılıyor (Bizdeki gibi “sevgilimden ayrıldım yhaa" diye meşgul de etmiyorlar. Bu da kamu spotu olsun)

cek-cumhuriyeti-ucak-ara

Gidiş-Dönüş Fiyatı: Ücretsiz Öğren

9. Avustralya

KBİ skoru: 1,329

Özellikle yeni mezunların ya da olacakların göz önüne alması gereken bir ülke. Neden derseniz Avustralya yabancı gençler için uzmanlıklarına göre pek çok iş imkanı sunuyor. EOI (Expression of interest) dedikleri bir testi online doldurup, puanınıza göre gidip gidemeyeceğinizi size iletiyorlar. (Biraz uzak ama :( )

kadin-cocuk-avustralya-ucak-ara

Gidiş-Dönüş Fiyatı: Ücretsiz Öğren


8. Japonya

KBİ skoru: 1,322

Fotoğraftan da anlaşılacağı üzere Japonlar şehirde de tarlada da Japon. Disiplinlerinden hiç taviz vermiyorlar. Japonya'da ateşli silah bulundurmak tamamen YASAK.

İlginç bilgi: Akşam çöp saatinden sonra kapıya çöp atarsınız kapıcının sizi cezalandırmak için 1 hafta çöpünüzü almadığı gibi söylentiler de var (arkadaşımız dedi valla).

japon-ciftci-ucak-ara

Gidiş-Dönüş Fiyatı: Ücretsiz Gör


7. Kanada

KBİ skoru: 1,287

Oran olarak dünyadaki en fazla göçmeni kabul eden soğuk ülkecik Kanada. Ayrıca bu ülkede günümüze kadar göze batan bir terör eylemi de gerçekleşmemiş.

İlginç bilgi: Kanada'da çocuğunuza şiddet uygularsanız (kulak çekmek gibi) ve bu duyulursa (komşu olur, öğretmen olur), 2-3 gün içinde kapınızda sosyal hizmet yetkililerini görüp kendi evinizde sorgulanmanıza kesin gözüyle bakabilirsiniz.

kanada-genc-ucak-ara

Gidiş-Dönüş Fiyatı: Ücretsiz Öğren


6. Finlandiya

KBİ skoru: 1,227

Nordik ülkelerin dünya standartlarının üzerinde olduğunu zaten biliyoruz. En güvenli 6. ülke olmasının yanında, en yaşanabilir 11. ülke olan Finlandiya'da okuma yazma oranı da %100.

guvenli-finlandiya-kar-ucak-ara

Gidiş-Dönüş Fiyatı: Ücretsiz Öğren


5. İsviçre

KBİ skoru: 1,275

İyi olmayan bir listede yer almasa oturup ağlayacağından korktuğumuz İsviçre. İsviçre'de toplu taşımadaki gecikmeler “saniyeler" ile ölçülüyor. Yani sonuç olarak İsviçre'de sadece çikolatalar değil kurallara uyulduğu için yaşam standartları da epey bir tatlı.

guvenli-isvicre-ucak-ara

Gidiş-Dönüş Fiyatı: Ücretsiz Öğren


4. Yeni Zelanda

KBİ skoru: 1,221

Dünyanın en şeffaf politikasına sahip ülkeye hoş geldiniz. 2013'te " Yeni Zelanda'nın Dünya üzerindeki en az yozlaşmış ülke" seçildiğini de eklemeyi unutmayalım.

İlginç bilgi: Yeni Zelanda'da 5 milyon insan, 10 milyon koyun varmış (tek tek saymadık tabi).

guvenli-yeni-zelanda-ucak-ara

Gidiş-Dönüş Fiyatı: Ücretsiz Öğren


3. Avusturya

KBİ skoru: 1,198

Çoğu bölgesi kartpostalı anımsatan Avusturya listemizde 3. sırada yer alıyor (girişte bahsettiğimiz abilerin puanlamasına göre). Avusturya'nın bizim için başka bir avantajı ise orada yaşayan epey Türk olması.

avusturya-ucak-ara-com

Gidiş-Dönüş Fiyatı: Ücretsiz Öğren


2. Danimarka

KBİ skoru: 1,150

Danimarka yakın geçmişte önemli birkaç terör olayına şahit olmasına karşın, bu yaraları hızlıca sarıp gelişimine devam eden ülkelerden biri. Gelir adaletsizliğinin en düşük olduğu ülkelerden biri olduğunu da şuraya sıkıştırıyoruz.

danimarka-kadin-bisiklet-ucak-ara

Gidiş-Dönüş Fiyatı: Ücretsiz Öğren


1. İzlanda

KBİ skoru: 1,148

Birisi bir gün sorarsa şak diye yapıştırın cevabı. Dünya üzerindeki en güvenli ülke olan İzlanda'da cinayet oranı asla 100,000'de 8'i geçmemiş. Kuzey ışıklarını ve aktif volkanları güvenli bir şekilde izlemek isteyenler artık nereye gidebileceklerini biliyor :)

guvenli-izlanda-ucak-ara

Gidiş-Dönüş Fiyatı: Ücretsiz Gör

Bonus: Türkiye

KBİ skoru: 2,411 (135.sıra)

Maalesef bu sıralamada istediğimiz yerde değiliz :/

turkiye-ucak-ara

Bonus 2: Bu tarz işlere bakan abiler/ablalar :)

gpi-abileri-ucak-ara


Sosyal medyada paylaşın

Yorumlar

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Kalem Kalem Masraf Listesi ve Detaylar: "Dünya Turuna Ne Kadar Harcanır?"
14.01.2016
Sürekli söylenen bir sözdür: “Loto çıksa dünya turuna çıkarım, miras kalsa işi bırakır dünya turuna çıkarım". Peki gerçekten dünya turuna çıkmak için bu kadar büyük paralara gerek var mı?
Turistlerin Başına Gelen 10 Dolandırıcılık Şekli
07.07.2016
Seyahat etmek yeni yerler görmek tabii ki güzel. Peki gittiğiniz yerlerden kötü anılarla ayrılmak? Bu içeriğimizde dünya genelinde en yaygın olarak kullanılan ve turistleri epey bir üzen 10 dolandırıcılık şekli huzurlarınızda.
Öğretmen Maaşlarının 100 bin TL Üzeri Olduğu 12 Ülke
15.02.2016
Türkiye'de adeta kutsal bir görevi icra eden öğretmenlerin aldıkları maaşları hepimiz az çok biliyoruz. Peki dünya genelinde öğretmenlere en çok maaşı veren ülkeler hangileri? Cevabı tam aşağıda duruyor :) Not: Tutarlar senelik olup, 2015 OECD raporuna d
Normal Bizi Kesmez: Denizaltında Konaklayabileceğiniz 10 Tesis
20.06.2016
Tatil ve turizm sektörü gerçekten kendini aşmış durumda. Normal oteller "özel ziyaretçileri" tatmin etmiyor olacak ki, bu sektördeki bazi abiler sınır dinlemedn denizlerin, okyansunların altına eşsiz manzaralar...
Otel Dışında Konaklanabilecek Alternatifler
06.02.2018
Otel fiyatlarının özellikle yerli turistler için uçtuğu ülkemizde, deniz ve kumdan vazgeçemeyen tatilciler için alternatif (açıkçası daha ekonomik) konaklama opsiyonlarını aşağıda sıralıyoruz.
Gezmek İçin Bahane Arayanlara: Uruguay'a Gitmek İçin 9 Sebep
05.04.2016
Yaz yaklaşırken farklı tatil planları olanlar var, buradan görebiliyoruz. Fırsatı ve "imkanı" olanlara özel olarak, farklı bir rotayı (ki bu Uruguay oluyor) düşünmeniz için size bahanelerle dolu bir içerik...
iPhone 6 Alacağınıza 2 Kişi 18 Gün Gezebileceğiniz 10 Avrupa Ülkesi
20.01.2016
Muhtemelen sizin de, Instagram ve Facebook hesaplarını gittikleri ülkelerin fotoğraflarıyla dolduran arkadaşlarınız vardır. Bu fotoğrafları görünce “ya bu ne kadar kazanıyor ki bu kadar geziyor arkadaş!" diye içimizden de geçiriyoruz (biz yapıyoruz).
Bob Ross Resimlerine Tıpatıp Benzeyen Kanada'daki 10 Yer
22.02.2016
Kıvırcık saçlı Bob Ross amcamızı TRT 2 zamanlarından hatırlayanlar elbet vardır. Resim yaparken bir yerde “yaa şimdi batırdı, ne yaptı yaa!" dedirten ama her fırça darbesinde amacına doğru gittiğini anladığımız...
30 Milyon Dolar ve Üstü Serveti Olanların Yaşamayı Tercih Ettiği 12 Şehir
20.01.2016
30 milyon dolarımız yok diye buralara gitmeyecek miyiz? Tabii ki hayır! Aşağıda bu tarz bir servete sahip olanların yaşamak için en çok nereleri tercih ettiklerini bir adet ilginç bilgi ile sizlere sunuyoruz.
Trilyonum Olsa Yine De Almam" Dedirten 10 Gereksiz Eşya
16.03.2016
Trilyonum olsa vermem" (eski parayla) lafının şak diye oturduğu bir yerdeyiz. Fazla paranın insanı neler yapmaya/almaya itebileceği konusunda ibretlik bir içerik tam aşağıda duruyor. Yeterince parası olanlar...
Buzdolabını "Soba" Niyetine Kullanabileceğiniz Dünyanın En Soğuk 11 Yeri
25.01.2016
Yılın en düşük sıcaklıklarını hissettiğimiz bu günlerde ülkemizin havasına şükretmemizi sağlayacak dünyanın en soğuk 11 yerini listeliyoruz.
Uçuşlara Alınmayan 11 Şanssız Köpek Irkı
21.01.2016
Seyahate çıkacağınız zaman köpeğinizin de sizinle uçması maalesef sizin inisiyatifinizde değil. Aşağıda uçuşa kabul edilen hayvanlar, bilet fiyatları ve uçuşa yasaklı 11 köpek ırkı hakkında gerekli bilgileri bulabilirsiniz. (Niye almıyorlar ki? :( )
Amme Hizmeti Serisi: "Birleşik Arap Emirlikleri El Rehberi"
02.05.2016
Gidenlerden sizler için bizzat öğrendiğimiz bilgiler tam aşağıda duruyor. Niyeti olanlar ya da yakın zamanda gidecekler için çok işe yarayacak bir içerik olduğunu düşünüyoruz (Biz, Biz ucakara!) :)
Eş Dost Toplanıp Özel Uçak Kiralarsanız Kişi Başı Ne Tutar?
14.01.2016
Yemek hesabından taksi parasına, bayramda kurbandan apartman yakıt masrafına kadar pek çok şeyi bölüşen bir kültürümüz olduğu için “özel uçak kiralarsak kişi başı ne düşer" sorusunun cevabını sizler için derledik (Neden olmasın? :) ).
Adını Söylemek Bile Çok Keyifli : "ZANZİBAR"
03.05.2016
Sizi bilemiyoruz ama biz adını söylerken sondaki "R"'yi elimizden geldiğince uzatarak söylüyoruz (ÇaylaRRRRR gibi, ve evet bir dönem Çocuklar Duymasın'ı biz de izledik) :)

En uygun bileti hemen bul

En uygun bileti hemen bul

Bilet Ara