Sosyal medyada paylaşın

Dünyanın düzeninden midir nedendir bilinmez, istemesek de kötü şeylerle karşılaştığımız su götürmez bir gerçek. Durum böyle olunca şu fani dünyada yaşanacak en güvenli ülkeleri merak ettik ve sizler için derledik. Güvenli olduğuna nasıl karar veriliyor?

10. Çek Cumhuriyeti

KBİ skoru: 1,341

Çek Cumhuriyet'inde suç oranı o kadar düşük ki 112 acil servis numarası sadece Çekçe bilmeyen yabancılar tarafından kullanılıyor (Bizdeki gibi “sevgilimden ayrıldım yhaa" diye meşgul de etmiyorlar. Bu da kamu spotu olsun)

cek-cumhuriyeti-ucak-ara

Gidiş-Dönüş Fiyatı: Ücretsiz Öğren

9. Avustralya

KBİ skoru: 1,329

Özellikle yeni mezunların ya da olacakların göz önüne alması gereken bir ülke. Neden derseniz Avustralya yabancı gençler için uzmanlıklarına göre pek çok iş imkanı sunuyor. EOI (Expression of interest) dedikleri bir testi online doldurup, puanınıza göre gidip gidemeyeceğinizi size iletiyorlar. (Biraz uzak ama :( )

kadin-cocuk-avustralya-ucak-ara

Gidiş-Dönüş Fiyatı: Ücretsiz Öğren


8. Japonya

KBİ skoru: 1,322

Fotoğraftan da anlaşılacağı üzere Japonlar şehirde de tarlada da Japon. Disiplinlerinden hiç taviz vermiyorlar. Japonya'da ateşli silah bulundurmak tamamen YASAK.

İlginç bilgi: Akşam çöp saatinden sonra kapıya çöp atarsınız kapıcının sizi cezalandırmak için 1 hafta çöpünüzü almadığı gibi söylentiler de var (arkadaşımız dedi valla).

japon-ciftci-ucak-ara

Gidiş-Dönüş Fiyatı: Ücretsiz Gör


7. Kanada

KBİ skoru: 1,287

Oran olarak dünyadaki en fazla göçmeni kabul eden soğuk ülkecik Kanada. Ayrıca bu ülkede günümüze kadar göze batan bir terör eylemi de gerçekleşmemiş.

İlginç bilgi: Kanada'da çocuğunuza şiddet uygularsanız (kulak çekmek gibi) ve bu duyulursa (komşu olur, öğretmen olur), 2-3 gün içinde kapınızda sosyal hizmet yetkililerini görüp kendi evinizde sorgulanmanıza kesin gözüyle bakabilirsiniz.

kanada-genc-ucak-ara

Gidiş-Dönüş Fiyatı: Ücretsiz Öğren


6. Finlandiya

KBİ skoru: 1,227

Nordik ülkelerin dünya standartlarının üzerinde olduğunu zaten biliyoruz. En güvenli 6. ülke olmasının yanında, en yaşanabilir 11. ülke olan Finlandiya'da okuma yazma oranı da %100.

guvenli-finlandiya-kar-ucak-ara

Gidiş-Dönüş Fiyatı: Ücretsiz Öğren


5. İsviçre

KBİ skoru: 1,275

İyi olmayan bir listede yer almasa oturup ağlayacağından korktuğumuz İsviçre. İsviçre'de toplu taşımadaki gecikmeler “saniyeler" ile ölçülüyor. Yani sonuç olarak İsviçre'de sadece çikolatalar değil kurallara uyulduğu için yaşam standartları da epey bir tatlı.

guvenli-isvicre-ucak-ara

Gidiş-Dönüş Fiyatı: Ücretsiz Öğren


4. Yeni Zelanda

KBİ skoru: 1,221

Dünyanın en şeffaf politikasına sahip ülkeye hoş geldiniz. 2013'te " Yeni Zelanda'nın Dünya üzerindeki en az yozlaşmış ülke" seçildiğini de eklemeyi unutmayalım.

İlginç bilgi: Yeni Zelanda'da 5 milyon insan, 10 milyon koyun varmış (tek tek saymadık tabi).

guvenli-yeni-zelanda-ucak-ara

Gidiş-Dönüş Fiyatı: Ücretsiz Öğren


3. Avusturya

KBİ skoru: 1,198

Çoğu bölgesi kartpostalı anımsatan Avusturya listemizde 3. sırada yer alıyor (girişte bahsettiğimiz abilerin puanlamasına göre). Avusturya'nın bizim için başka bir avantajı ise orada yaşayan epey Türk olması.

avusturya-ucak-ara-com

Gidiş-Dönüş Fiyatı: Ücretsiz Öğren


2. Danimarka

KBİ skoru: 1,150

Danimarka yakın geçmişte önemli birkaç terör olayına şahit olmasına karşın, bu yaraları hızlıca sarıp gelişimine devam eden ülkelerden biri. Gelir adaletsizliğinin en düşük olduğu ülkelerden biri olduğunu da şuraya sıkıştırıyoruz.

danimarka-kadin-bisiklet-ucak-ara

Gidiş-Dönüş Fiyatı: Ücretsiz Öğren


1. İzlanda

KBİ skoru: 1,148

Birisi bir gün sorarsa şak diye yapıştırın cevabı. Dünya üzerindeki en güvenli ülke olan İzlanda'da cinayet oranı asla 100,000'de 8'i geçmemiş. Kuzey ışıklarını ve aktif volkanları güvenli bir şekilde izlemek isteyenler artık nereye gidebileceklerini biliyor :)

guvenli-izlanda-ucak-ara

Gidiş-Dönüş Fiyatı: Ücretsiz Gör

Bonus: Türkiye

KBİ skoru: 2,411 (135.sıra)

Maalesef bu sıralamada istediğimiz yerde değiliz :/

turkiye-ucak-ara

Bonus 2: Bu tarz işlere bakan abiler/ablalar :)

gpi-abileri-ucak-ara


Sosyal medyada paylaşın

Yorumlar

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Kaçıncı Olduğumuzu Görünce Bizi Epey Bir Şaşırtan "Dünyanın En Huzurlu 10 Yeri"
25.02.2016
Dünyanın düzeninden midir nedendir bilinmez, istemesek de kötü şeylerle karşılaştığımız su götürmez bir gerçek. Durum böyle olunca şu fani dünyada yaşanacak en güvenli ülkeleri merak ettik ve sizler için derledik. Güvenli olduğuna nasıl karar veriliyor?
Nedenini Çözemediğiniz Uçuş Rötarlarının Cevabı Burada: 4 Maddede "Rötar Sebepleri"
08.01.2016
1. Hava Trafiği Yoğunluğu ve Geçiş İzinleriYoğun bir havalimanında uçuşunuzu beklerken sırayla inen ve kalkan uçakları izlemekten başka çaremiz yok. Bu sıkıcı beklemenin ilk sebebi de gözümüzün önündeki...
Anneler Haklı: Ağzınıza Bile Sürmemeniz Gereken 13 Yemek
30.01.2016
Annelerimizin küçükken bizlere söylediği “yabancı biri bir şey verirse sakın yeme" lafı, büyüdüğümüzde de geçerliliğini kaybetmiyormuş, hele ki bu laf yurt dışında gezerken daha da bir anlam kazanıyormuş...
Normal Bizi Kesmez: Denizaltında Konaklayabileceğiniz 10 Tesis
20.06.2016
Tatil ve turizm sektörü gerçekten kendini aşmış durumda. Normal oteller "özel ziyaretçileri" tatmin etmiyor olacak ki, bu sektördeki bazi abiler sınır dinlemedn denizlerin, okyansunların altına eşsiz manzaralar...
"Siz Kafayı Mı Yediniz?" Dedirtecek Amerika'daki 22 Garip Ötesi Kural
11.02.2016
Gerçekten yurt dışında bazı kurallar var ki akıl mantık almıyor. “Acaba ne oldu da bunlara gerek duydular?" dediğimiz ve Amerika Birleşik Devletleri'nde hala yürürlükte olan 22 acayip kural sizlerle.
Cüneyt Özdemir'in "Götüren Varsa Hadi Atlayıp Gidelim" Dediği 10 Hayal Gibi Yer
18.01.2016
17 Ocak tarihli tweetinde Cüneyt Özdemir'in “Götüren varsan gelirim" dediği 10 muazzam bölgeyi sizin için derledik. Artık gelir mi gelmez mi onun bileceği iş :)
Gezmek İçin Bahane Arayanlara: Uruguay'a Gitmek İçin 9 Sebep
05.04.2016
Yaz yaklaşırken farklı tatil planları olanlar var, buradan görebiliyoruz. Fırsatı ve "imkanı" olanlara özel olarak, farklı bir rotayı (ki bu Uruguay oluyor) düşünmeniz için size bahanelerle dolu bir içerik...
Gecelik Fiyatlarıyla "Yürü Git Be!" Dedirten 6 Otel
12.02.2016
Bazı yerler var ki gitmesi ayrı, kalması apayrı bir dert. Fiyatlarıyla el yakan ve adeta dünya üzerindeki cennetti resmeden bu özel 6 yeri sizlerle paylaşıyoruz.Konaklama fiyatlarına ek olarak uçak bileti...
Trilyonum Olsa Yine De Almam" Dedirten 10 Gereksiz Eşya
16.03.2016
Trilyonum olsa vermem" (eski parayla) lafının şak diye oturduğu bir yerdeyiz. Fazla paranın insanı neler yapmaya/almaya itebileceği konusunda ibretlik bir içerik tam aşağıda duruyor. Yeterince parası olanlar...
Uçuşlar ile ilgili 8 garip gerçek
24.12.2015
1. Tek Pilot Yetmez8 saatten fazla süren uçuşlar için en az 3 pilot gerekir (1 kaptan, 2 yardımcı). Uçuşlar 12 saatten fazla sürecek ise 4 pilot gerekir (1 kaptan, 3 yardımcı).2. Onun Yediğini Yemem Ben!Pilotların...
Bir Turistin Gözünden: 5 Başlıkta Danimarka
29.04.2016
Konu tatil ya da seyahat olunca bizce çok gezen biliyor :) Hal vaziyet böyleyken, Danimarka ile ilgili bilgileri bir gidenin (Serdil Temir) gözünden ve klavyesinden sizlere aktarıyoruz.
İsviçreli Bilim Adamlarının Bile Çözemediği 10 Garip Kural
26.01.2016
Bilim Adamları, saatleri, çikolatası ve peyniri ile meşhur İsviçre'deki birazcık garip kuralları aşağıda sizler için topladık. Gün olur da giderseniz, hazırlıklı olun istedik.
30 Milyon Dolar ve Üstü Serveti Olanların Yaşamayı Tercih Ettiği 12 Şehir
20.01.2016
30 milyon dolarımız yok diye buralara gitmeyecek miyiz? Tabii ki hayır! Aşağıda bu tarz bir servete sahip olanların yaşamak için en çok nereleri tercih ettiklerini bir adet ilginç bilgi ile sizlere sunuyoruz.
Yalnızca Hosteslerin Bildiği 6 Gizemli Bilgi
31.12.2015
1. Kapı kapanmazsa ödeme yok. Hosteslerin maaşları hesaplanırken uçağın aprondan ayrılış saati baz alınır. Başka bir deyişle uçak kapısı kapanmadan saat başı ücret hesaplanmaya başlamaz.2. Garip sebeplerden...
Eş Dost Toplanıp Özel Uçak Kiralarsanız Kişi Başı Ne Tutar?
14.01.2016
Yemek hesabından taksi parasına, bayramda kurbandan apartman yakıt masrafına kadar pek çok şeyi bölüşen bir kültürümüz olduğu için “özel uçak kiralarsak kişi başı ne düşer" sorusunun cevabını sizler için derledik (Neden olmasın? :) ).

En uygun bileti hemen bul

En uygun bileti hemen bul

Bilet Ara