Sosyal medyada paylaşın

Dünyanın düzeninden midir nedendir bilinmez, istemesek de kötü şeylerle karşılaştığımız su götürmez bir gerçek. Durum böyle olunca şu fani dünyada yaşanacak en güvenli ülkeleri merak ettik ve sizler için derledik. Güvenli olduğuna nasıl karar veriliyor?

10. Çek Cumhuriyeti

KBİ skoru: 1,341

Çek Cumhuriyet'inde suç oranı o kadar düşük ki 112 acil servis numarası sadece Çekçe bilmeyen yabancılar tarafından kullanılıyor (Bizdeki gibi “sevgilimden ayrıldım yhaa" diye meşgul de etmiyorlar. Bu da kamu spotu olsun)

cek-cumhuriyeti-ucak-ara

Gidiş-Dönüş Fiyatı: Ücretsiz Öğren

9. Avustralya

KBİ skoru: 1,329

Özellikle yeni mezunların ya da olacakların göz önüne alması gereken bir ülke. Neden derseniz Avustralya yabancı gençler için uzmanlıklarına göre pek çok iş imkanı sunuyor. EOI (Expression of interest) dedikleri bir testi online doldurup, puanınıza göre gidip gidemeyeceğinizi size iletiyorlar. (Biraz uzak ama :( )

kadin-cocuk-avustralya-ucak-ara

Gidiş-Dönüş Fiyatı: Ücretsiz Öğren


8. Japonya

KBİ skoru: 1,322

Fotoğraftan da anlaşılacağı üzere Japonlar şehirde de tarlada da Japon. Disiplinlerinden hiç taviz vermiyorlar. Japonya'da ateşli silah bulundurmak tamamen YASAK.

İlginç bilgi: Akşam çöp saatinden sonra kapıya çöp atarsınız kapıcının sizi cezalandırmak için 1 hafta çöpünüzü almadığı gibi söylentiler de var (arkadaşımız dedi valla).

japon-ciftci-ucak-ara

Gidiş-Dönüş Fiyatı: Ücretsiz Gör


7. Kanada

KBİ skoru: 1,287

Oran olarak dünyadaki en fazla göçmeni kabul eden soğuk ülkecik Kanada. Ayrıca bu ülkede günümüze kadar göze batan bir terör eylemi de gerçekleşmemiş.

İlginç bilgi: Kanada'da çocuğunuza şiddet uygularsanız (kulak çekmek gibi) ve bu duyulursa (komşu olur, öğretmen olur), 2-3 gün içinde kapınızda sosyal hizmet yetkililerini görüp kendi evinizde sorgulanmanıza kesin gözüyle bakabilirsiniz.

kanada-genc-ucak-ara

Gidiş-Dönüş Fiyatı: Ücretsiz Öğren


6. Finlandiya

KBİ skoru: 1,227

Nordik ülkelerin dünya standartlarının üzerinde olduğunu zaten biliyoruz. En güvenli 6. ülke olmasının yanında, en yaşanabilir 11. ülke olan Finlandiya'da okuma yazma oranı da %100.

guvenli-finlandiya-kar-ucak-ara

Gidiş-Dönüş Fiyatı: Ücretsiz Öğren


5. İsviçre

KBİ skoru: 1,275

İyi olmayan bir listede yer almasa oturup ağlayacağından korktuğumuz İsviçre. İsviçre'de toplu taşımadaki gecikmeler “saniyeler" ile ölçülüyor. Yani sonuç olarak İsviçre'de sadece çikolatalar değil kurallara uyulduğu için yaşam standartları da epey bir tatlı.

guvenli-isvicre-ucak-ara

Gidiş-Dönüş Fiyatı: Ücretsiz Öğren


4. Yeni Zelanda

KBİ skoru: 1,221

Dünyanın en şeffaf politikasına sahip ülkeye hoş geldiniz. 2013'te " Yeni Zelanda'nın Dünya üzerindeki en az yozlaşmış ülke" seçildiğini de eklemeyi unutmayalım.

İlginç bilgi: Yeni Zelanda'da 5 milyon insan, 10 milyon koyun varmış (tek tek saymadık tabi).

guvenli-yeni-zelanda-ucak-ara

Gidiş-Dönüş Fiyatı: Ücretsiz Öğren


3. Avusturya

KBİ skoru: 1,198

Çoğu bölgesi kartpostalı anımsatan Avusturya listemizde 3. sırada yer alıyor (girişte bahsettiğimiz abilerin puanlamasına göre). Avusturya'nın bizim için başka bir avantajı ise orada yaşayan epey Türk olması.

avusturya-ucak-ara-com

Gidiş-Dönüş Fiyatı: Ücretsiz Öğren


2. Danimarka

KBİ skoru: 1,150

Danimarka yakın geçmişte önemli birkaç terör olayına şahit olmasına karşın, bu yaraları hızlıca sarıp gelişimine devam eden ülkelerden biri. Gelir adaletsizliğinin en düşük olduğu ülkelerden biri olduğunu da şuraya sıkıştırıyoruz.

danimarka-kadin-bisiklet-ucak-ara

Gidiş-Dönüş Fiyatı: Ücretsiz Öğren


1. İzlanda

KBİ skoru: 1,148

Birisi bir gün sorarsa şak diye yapıştırın cevabı. Dünya üzerindeki en güvenli ülke olan İzlanda'da cinayet oranı asla 100,000'de 8'i geçmemiş. Kuzey ışıklarını ve aktif volkanları güvenli bir şekilde izlemek isteyenler artık nereye gidebileceklerini biliyor :)

guvenli-izlanda-ucak-ara

Gidiş-Dönüş Fiyatı: Ücretsiz Gör

Bonus: Türkiye

KBİ skoru: 2,411 (135.sıra)

Maalesef bu sıralamada istediğimiz yerde değiliz :/

turkiye-ucak-ara

Bonus 2: Bu tarz işlere bakan abiler/ablalar :)

gpi-abileri-ucak-ara


Sosyal medyada paylaşın

Yorumlar

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

2016 Esport Turnuvaları
09.03.2016
Bu yıl da her yıl olduğu gibi özellikle League of Legends ve Counter-Strike: Global Offensive oyunları için yurt dışında hayal gibi turnuvalar düzenleniyor. Aşağıda bu turnuvaların gerçekleştiği yerleri,...
Gitmek İçin Epey Bir Cesur Olmanız Gereken 9 Yer
22.01.2016
“Ağzında bal olanın arkasında iğnesi vardır" deyişine cuk diye oturacak, doğal güzellikleriyle cezbeden ama gidenin arkasından Yemen Türküsü'nü söyletebilecek Dünyanın en tehlike 9 yerini sizler için derledik (Burası Muş'tur..).
Mısır'ı Piramitlerden İbaret Sananları Şaşırtacak 10 Tarihi Mekan
30.05.2016
10. Hatshepsut TapınağıDeir el-Bahri bölgesinde bulunan bu tapınak "Djeser-Djeseru" diye adlandırılıyor (kutsalların kutsalı). Fotoğraf:Dennis Jarvis9.Tune El-Gebel Yeraltı MezarlığıBu mezarlık Mısır'ın...
İspanya Hakkında Bu İncelemeyi Yazan Çocuk Kayboldu
18.05.2016
Sizin için yazarımızı Endülüse gönderdik, yazısı geldi kendisi hâlâ ortada yok :)İspanya'ya gitmeden evvel yapılacaklar listesinde 1 numara:"El Ministerio del Tiempo" şu sıralar 20.bölümü yayınlanan dizinin;...
Ölümün En Geç Uğradığı 10 Ülke
23.01.2016
Bu kadar gezip gidilecek yer varken, biraz da oralarda yaşayan insanları sizler için araştırmak istedik. Bu adamlar ne yapar? Ne eder? En çok nerede rahat edersiniz? gibi soruların cevabını aradık durduk. Bu sırada karşımıza çıkan ve sakinlerinin en uzun
Eş Dost Toplanıp Özel Uçak Kiralarsanız Kişi Başı Ne Tutar?
14.01.2016
Yemek hesabından taksi parasına, bayramda kurbandan apartman yakıt masrafına kadar pek çok şeyi bölüşen bir kültürümüz olduğu için “özel uçak kiralarsak kişi başı ne düşer" sorusunun cevabını sizler için derledik (Neden olmasın? :) ).
Bob Ross Resimlerine Tıpatıp Benzeyen Kanada'daki 10 Yer
22.02.2016
Kıvırcık saçlı Bob Ross amcamızı TRT 2 zamanlarından hatırlayanlar elbet vardır. Resim yaparken bir yerde “yaa şimdi batırdı, ne yaptı yaa!" dedirten ama her fırça darbesinde amacına doğru gittiğini anladığımız...
Ev Fiyatına Alınabilecek 10 Özel Ada
08.03.2016
Bu içeriğimizde Hollywood yıldızlarının tüm dünyaya hava atmak için aldıkları milyon dolarlık adaların yerine, neredeyse bir ev ya da araba parasına sahip olabileceğiniz adaları sizler için listeliyoruz....
Sevgililer Gününde Hediye Parasına Gidilebilecek 5 Yer
04.02.2016
Yalnızlara “ne anlamsız bir gün", ilişkisi olanlara “bu sene ne yapsak ki?" dedirten tarih: 14 Şubat Sevgililer Günü! Bu yıl sevgililer gününde hem tatil hem de alışılagelmişin dışında bir şey yapmak isteyenler çok şanslı (ör: kalpli çikolata almak ya da
Bakınca İçinizin Açılacağı Dünyanın En Güzel 10 Ormanı
04.02.2016
Birçoğumuz koca koca plazalarda, sanayi bölgelerinde ya da trafiğin kamçısını sürekli ensesinde hisseden küçük ofislerde çalışıyoruz (yazdık ama kovmazlar inşallah). Durum böyle olunca sizlere bakınca...
Trilyonum Olsa Yine De Almam" Dedirten 10 Gereksiz Eşya
16.03.2016
Trilyonum olsa vermem" (eski parayla) lafının şak diye oturduğu bir yerdeyiz. Fazla paranın insanı neler yapmaya/almaya itebileceği konusunda ibretlik bir içerik tam aşağıda duruyor. Yeterince parası olanlar...
İnanması Epey Zor Olan 15 Batıl İnanç
18.03.2016
Özellikle annelerin “ıslık çalma şeytan gelir", “terliği ters bırakma uğursuzluk getirir" gibi uyarılarını duymayan yoktur. Bizde durum böyleyken dünyanın diğer ülkelerinde nasıl batıl inançlar olduğunu öğrenmek isteyenler okumaya devam etsinler.
iPhone 6 Alacağınıza 2 Kişi 18 Gün Gezebileceğiniz 10 Avrupa Ülkesi
20.01.2016
Muhtemelen sizin de, Instagram ve Facebook hesaplarını gittikleri ülkelerin fotoğraflarıyla dolduran arkadaşlarınız vardır. Bu fotoğrafları görünce “ya bu ne kadar kazanıyor ki bu kadar geziyor arkadaş!" diye içimizden de geçiriyoruz (biz yapıyoruz).
Gittiğin Yol Yol Değil! Dedirtecek Dünyanın En Tehlikeli 13 Yolu
01.02.2016
1. Stelvio Pass Road, İtalya2,7 km süren bir baş dönmesine hazır mısın? Listedeki en korkunç yol olmamasına karşın (hemen korkutmayalım dedik) çok rüzgarlı ve tabiri caizse “dön babam dön" yapısında olan...
Allah Rızası İçin Yeter Dedirten 14 Tatil Fotoğrafı
11.02.2016
Evet bunlardan en az birini bile olsa aranızda da yapanlar var (biliyoruz). Söz konusu tatil veya gezi olunca Instagram'a ya da Facebook'a düşmesi milisaniye süren klişe fotoğraflar tam aşağıda duruyor...

En uygun bileti hemen bul

En uygun bileti hemen bul

Bilet Ara