Sosyal medyada paylaşın

Bazı arkadaşlar vardır en olmadık zamanda en olmadık soruları sorarlar, Ör: Sana 3 milyon dolar versem bu halinle okula gider misin? (hal= eski bir eşofman, terlik ve keçe gibi saç). Bu içeriğimizi bize o soruları hatırlatmadı desek yalan olur. Bu içeriğimzde “Cebinde son 1 doların kalsa" senaryosuna ait farklı ülkelerde neler alabileceğiniz listeledik.

1. Kutu Kola

Şahsen bunu yapacak insanlar tanıyoruz. Günde ortalama 2 litre kola içen arkadaşlarımızın ceplerindeki son 1 doları Danimarka'da böyle bir işe yatıracağından şüphemiz yok.

Nerede: Danimarka

coca-cola-ucak-ara

2. Marul

Yurt dışına gezmeye çıkmış birisi bizce de marula para ayırmaz ama Uruguay'da meteliksiz kalırsanız böyle bir şansınız olduğunu da bilin istedik (cebimdeki son parayla marul aldım??)

Nerede: Uruguay

marul-ucak-ara

3.Yemek + Tatlı

Hindistan listemizdeki en makul opsiyonu sunan ülke olduğu için kendisini alkışlıyoruz.

Nerede: Hindistan

hindistan-ucak-ara

4. İki Küçük Ekmek

Ekmek dediysek Türkiye'deki gibi büyük ekmeklerden bahsetmiyoruz. Hong Kong'ta janta düşmeniz halinde alacağınız iki küçük ekmeği yerken daha sonrasında ne yapacağınızı düşünebilirsiniz.

Nerede: Hong Kong

hong-kong-ucak-ara

5. Bir Şişe Şarap

Zevklerinden ödün vermeyen “keyifçi" dostların parasız kalacakları en güzel yer Macaristan. Köprü altında güzel bir yer bulduktan sonra cebinizdeki son 1 dolarla alacağınız bir şişe şarap Macaristan'da sizi birkaç saatliğine idare edecektir.

Nerede: Macaristan

hungary-ucak-ara

6. Bir Koli Yumurta

Domates fiyatları nedir bilmiyoruz ama Ukrayna'da 1 dolara 9-12 yumurta almanız mümkün (menemen riskte).

Nerede: Ukrayna

malezya-ucak-ara

7. Bir Litre Süt

Aç kalırım ama gelişimimden ödün vermeyen sağlıklı yaşayanlar bu paraya İzlanda'da lıkır lıkır içecekleri 1 litre süt alabilirler.

Nerede: İzlanda

milk-ucak-ara

8. McDonald's Chicken Nuggets (4 adet)

Fast food beşiği Amerika Birleşik Devletleri'nde başka bir şey almayı düşünmek hata olurdu (ketçapı mayonezi bol isteyin).

Nerede: ABD

nuggets-ucak-ara

9. Bir Paket Kırmızı Malbuş

Cepte para yok zaten dertliyim diyenler Kamboçya'da 1 paket kırmızı Marlboro ile düştükleri bu durumu analiz edebilirler. Tabii ki sigara sağlığa zararlı, içmeyin içirmeyin.

Nerede: Kamboçya

marlboro-ucak-ara

10. Bir Porsiyon Vejeteryan Yemek

Bize göre listede cebinizde son 1 doların kalacağı en uygun yer Nepal. Ruhani bir yolculuğa çıktığınızı düşünürsek, para pulun en az umrunuzda olacağı Nepal'de 1 dolara bu yolculuğunuza uygun hafif vejeteryan bir yemek yiyebilirsiniz.

Nerede: Nepal

nepal-ucak-ara

Bonus: Türkiye

Şansınız yaver giderse ve o gün uslu durmuşsanız kim bilir belki de bir “1 Liracı" ya denk gelebilirsiniz. Bu durumda günümüz kuruyla ve minik bir pazarlıkla 3 adet obje-nesne-eşya almanız mümkün :) (1 dolar = 2,92 TL Merkez Bankası'ndan baktık)

1-liraci-ucak-ara


Sosyal medyada paylaşın

Yorumlar

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Adını Söylemek Bile Çok Keyifli : "ZANZİBAR"
03.05.2016
Sizi bilemiyoruz ama biz adını söylerken sondaki "R"'yi elimizden geldiğince uzatarak söylüyoruz (ÇaylaRRRRR gibi, ve evet bir dönem Çocuklar Duymasın'ı biz de izledik) :)
Yalnızca Hosteslerin Bildiği 6 Gizemli Bilgi
31.12.2015
1. Kapı kapanmazsa ödeme yok. Hosteslerin maaşları hesaplanırken uçağın aprondan ayrılış saati baz alınır. Başka bir deyişle uçak kapısı kapanmadan saat başı ücret hesaplanmaya başlamaz.2. Garip sebeplerden...
Gidince Fotoğraf Çekmekten Telefon Hafızanızı Bitirecek Hayal Gibi 8 Yer
14.01.2016
1. Bavyera – AlmanyaAlmanya'nın güneydoğusunda yer alan Bavyera, uçaktan iner inmez telefonunuza ya da fotoğraf makinanıza (kullanan kaldı mı? :) ) sarılmanıza sebep verecek güzellikte bir yer.2. Faroe...
Dünyanın En Güzel 10 Merdiveni
03.06.2016
10. Spiral Merdiven - Taihang Dağı, Çin90 metre yüksekliğinde ve Taihang dağının yamacına (belki de kenarına, yanına :) ) yapılmış bu merdiven yolu buraya düşenlerin dağa "GÜVENLİ" bir şekilde çıkmasına...
Gitmek İçin Epey Bir Cesur Olmanız Gereken 9 Yer
22.01.2016
“Ağzında bal olanın arkasında iğnesi vardır" deyişine cuk diye oturacak, doğal güzellikleriyle cezbeden ama gidenin arkasından Yemen Türküsü'nü söyletebilecek Dünyanın en tehlike 9 yerini sizler için derledik (Burası Muş'tur..).
Sevgililer Gününde Hediye Parasına Gidilebilecek 5 Yer
04.02.2016
Yalnızlara “ne anlamsız bir gün", ilişkisi olanlara “bu sene ne yapsak ki?" dedirten tarih: 14 Şubat Sevgililer Günü! Bu yıl sevgililer gününde hem tatil hem de alışılagelmişin dışında bir şey yapmak isteyenler çok şanslı (ör: kalpli çikolata almak ya da
Bali Tatil ve Gezi Rehberi
08.06.2016
Bali Hakkında Genel BilgiBali denildiğinde akla beyaz kumsallardaki bungalovlar, plajlar ve tropik bir tatil bölgesi ile geliyor olsa da, aslında kültürel ve tarihsel olarak bundan çok daha fazlasını sunuyor....
Game Of Thrones Setine Ev Sahipliği Yapan Altın Yer: Granada
23.05.2016
GRANADA Flamengonun başkenti (kesin emin değilim, anlatanlar öyle dedi) ya da mardini yapan bunu da yaptı. Başnot: Gitmeden evvel Alhambra için bilet alın. Biletler bir kaç hafta evvelinden tükeniyor,...
iPhone 6 Alacağınıza 2 Kişi 18 Gün Gezebileceğiniz 10 Avrupa Ülkesi
20.01.2016
Muhtemelen sizin de, Instagram ve Facebook hesaplarını gittikleri ülkelerin fotoğraflarıyla dolduran arkadaşlarınız vardır. Bu fotoğrafları görünce “ya bu ne kadar kazanıyor ki bu kadar geziyor arkadaş!" diye içimizden de geçiriyoruz (biz yapıyoruz).
Cebindeki Son 1 Dolarla Yurt Dışında Neler Alabilirsin?
10.02.2016
Bazı arkadaşlar vardır en olmadık zamanda en olmadık soruları sorarlar, Ör: Sana 3 milyon dolar versem bu halinle okula gider misin? (hal= eski bir eşofman, terlik ve keçe gibi saç). Bu içeriğimizi bize...
Çok Meraklıyız Çoook: Hangi Ülkede Kaç Türk Yaşıyor?
25.04.2016
Biz meraklıyız evet. Bu merakımıza yenik düştüğümğzden olsa gerek hangi ülkede kaç Türk yaşadığını araştırdık ve bulduk (Arar buluruz izini!).
Canı Sıkılan Japonların Buldukları 14 Garip "Şey"
27.04.2016
İcat edilecek pek bir şey bırakmadıklarından olsa gerek, Japon mucitlerin icat ettiği 14 garip "şey" tam aşağıda duruyor :)
Başa Geldikçe Uçak Yolculuğundan Soğutan 9 Sinir Durum
10.01.2016
Daha uçağa binmeden başlayan, uçaktan inip gideceğimiz yere yetişene kadar karşımıza çıkan ve birçoğumuzun yaşadığı 9 sinir bozucu durum.
Cüneyt Özdemir'in "Götüren Varsa Hadi Atlayıp Gidelim" Dediği 10 Hayal Gibi Yer
18.01.2016
17 Ocak tarihli tweetinde Cüneyt Özdemir'in “Götüren varsan gelirim" dediği 10 muazzam bölgeyi sizin için derledik. Artık gelir mi gelmez mi onun bileceği iş :)
Amme Hizmeti Serisi: "Birleşik Arap Emirlikleri El Rehberi"
02.05.2016
Gidenlerden sizler için bizzat öğrendiğimiz bilgiler tam aşağıda duruyor. Niyeti olanlar ya da yakın zamanda gidecekler için çok işe yarayacak bir içerik olduğunu düşünüyoruz (Biz, Biz ucakara!) :)

En uygun bileti hemen bul

En uygun bileti hemen bul

Bilet Ara