Sosyal medyada paylaşın

Bazı arkadaşlar vardır en olmadık zamanda en olmadık soruları sorarlar, Ör: Sana 3 milyon dolar versem bu halinle okula gider misin? (hal= eski bir eşofman, terlik ve keçe gibi saç). Bu içeriğimizi bize o soruları hatırlatmadı desek yalan olur. Bu içeriğimzde “Cebinde son 1 doların kalsa" senaryosuna ait farklı ülkelerde neler alabileceğiniz listeledik.

1. Kutu Kola

Şahsen bunu yapacak insanlar tanıyoruz. Günde ortalama 2 litre kola içen arkadaşlarımızın ceplerindeki son 1 doları Danimarka'da böyle bir işe yatıracağından şüphemiz yok.

Nerede: Danimarka

coca-cola-ucak-ara

2. Marul

Yurt dışına gezmeye çıkmış birisi bizce de marula para ayırmaz ama Uruguay'da meteliksiz kalırsanız böyle bir şansınız olduğunu da bilin istedik (cebimdeki son parayla marul aldım??)

Nerede: Uruguay

marul-ucak-ara

3.Yemek + Tatlı

Hindistan listemizdeki en makul opsiyonu sunan ülke olduğu için kendisini alkışlıyoruz.

Nerede: Hindistan

hindistan-ucak-ara

4. İki Küçük Ekmek

Ekmek dediysek Türkiye'deki gibi büyük ekmeklerden bahsetmiyoruz. Hong Kong'ta janta düşmeniz halinde alacağınız iki küçük ekmeği yerken daha sonrasında ne yapacağınızı düşünebilirsiniz.

Nerede: Hong Kong

hong-kong-ucak-ara

5. Bir Şişe Şarap

Zevklerinden ödün vermeyen “keyifçi" dostların parasız kalacakları en güzel yer Macaristan. Köprü altında güzel bir yer bulduktan sonra cebinizdeki son 1 dolarla alacağınız bir şişe şarap Macaristan'da sizi birkaç saatliğine idare edecektir.

Nerede: Macaristan

hungary-ucak-ara

6. Bir Koli Yumurta

Domates fiyatları nedir bilmiyoruz ama Ukrayna'da 1 dolara 9-12 yumurta almanız mümkün (menemen riskte).

Nerede: Ukrayna

malezya-ucak-ara

7. Bir Litre Süt

Aç kalırım ama gelişimimden ödün vermeyen sağlıklı yaşayanlar bu paraya İzlanda'da lıkır lıkır içecekleri 1 litre süt alabilirler.

Nerede: İzlanda

milk-ucak-ara

8. McDonald's Chicken Nuggets (4 adet)

Fast food beşiği Amerika Birleşik Devletleri'nde başka bir şey almayı düşünmek hata olurdu (ketçapı mayonezi bol isteyin).

Nerede: ABD

nuggets-ucak-ara

9. Bir Paket Kırmızı Malbuş

Cepte para yok zaten dertliyim diyenler Kamboçya'da 1 paket kırmızı Marlboro ile düştükleri bu durumu analiz edebilirler. Tabii ki sigara sağlığa zararlı, içmeyin içirmeyin.

Nerede: Kamboçya

marlboro-ucak-ara

10. Bir Porsiyon Vejeteryan Yemek

Bize göre listede cebinizde son 1 doların kalacağı en uygun yer Nepal. Ruhani bir yolculuğa çıktığınızı düşünürsek, para pulun en az umrunuzda olacağı Nepal'de 1 dolara bu yolculuğunuza uygun hafif vejeteryan bir yemek yiyebilirsiniz.

Nerede: Nepal

nepal-ucak-ara

Bonus: Türkiye

Şansınız yaver giderse ve o gün uslu durmuşsanız kim bilir belki de bir “1 Liracı" ya denk gelebilirsiniz. Bu durumda günümüz kuruyla ve minik bir pazarlıkla 3 adet obje-nesne-eşya almanız mümkün :) (1 dolar = 2,92 TL Merkez Bankası'ndan baktık)

1-liraci-ucak-ara


Sosyal medyada paylaşın

Yorumlar

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

İsviçreli Bilim Adamlarının Bile Çözemediği 10 Garip Kural
26.01.2016
Bilim Adamları, saatleri, çikolatası ve peyniri ile meşhur İsviçre'deki birazcık garip kuralları aşağıda sizler için topladık. Gün olur da giderseniz, hazırlıklı olun istedik.
Ev Fiyatına Alınabilecek 10 Özel Ada
08.03.2016
Bu içeriğimizde Hollywood yıldızlarının tüm dünyaya hava atmak için aldıkları milyon dolarlık adaların yerine, neredeyse bir ev ya da araba parasına sahip olabileceğiniz adaları sizler için listeliyoruz....
Eş Dost Toplanıp Özel Uçak Kiralarsanız Kişi Başı Ne Tutar?
14.01.2016
Yemek hesabından taksi parasına, bayramda kurbandan apartman yakıt masrafına kadar pek çok şeyi bölüşen bir kültürümüz olduğu için “özel uçak kiralarsak kişi başı ne düşer" sorusunun cevabını sizler için derledik (Neden olmasın? :) ).
Hava Yolu Firmalarının İkram Ettikleri En İyi 22 Yemek
16.02.2016
Sizi bilmiyoruz ama biz daha bu yaşımıza kadar bu yemeklere denk gelemedik (halbuki yurt dışına çıkmışlığımız da var). İç hat uçuşlarında pek karşılaşamadığımız yemek ikramlarına ait görseller aşağıda...
Yüzmeye Bile Kıyamayacağınız 13 Efsane Havuz
19.02.2016
Yüzmeyi bilmeyenlerin bile görünce korkularını buruşturup bir kenara atacağı 13 adet cillop gibi havuzu sizlerle buluşturuyoruz. Daha doğrusu görsellerini size sunuyoruz (Keşke hepinizi buluşturabilsek :( ) Not: Galeriyi karışık hazırladık, başka bir dey
Gitmek İçin Epey Bir Cesur Olmanız Gereken 9 Yer
22.01.2016
“Ağzında bal olanın arkasında iğnesi vardır" deyişine cuk diye oturacak, doğal güzellikleriyle cezbeden ama gidenin arkasından Yemen Türküsü'nü söyletebilecek Dünyanın en tehlike 9 yerini sizler için derledik (Burası Muş'tur..).
İspanya Hakkında Bu İncelemeyi Yazan Çocuk Kayboldu
18.05.2016
Sizin için yazarımızı Endülüse gönderdik, yazısı geldi kendisi hâlâ ortada yok :)İspanya'ya gitmeden evvel yapılacaklar listesinde 1 numara:"El Ministerio del Tiempo" şu sıralar 20.bölümü yayınlanan dizinin;...
Gittiğin Yol Yol Değil! Dedirtecek Dünyanın En Tehlikeli 13 Yolu
01.02.2016
1. Stelvio Pass Road, İtalya2,7 km süren bir baş dönmesine hazır mısın? Listedeki en korkunç yol olmamasına karşın (hemen korkutmayalım dedik) çok rüzgarlı ve tabiri caizse “dön babam dön" yapısında olan...
iPhone 6 Alacağınıza 2 Kişi 18 Gün Gezebileceğiniz 10 Avrupa Ülkesi
20.01.2016
Muhtemelen sizin de, Instagram ve Facebook hesaplarını gittikleri ülkelerin fotoğraflarıyla dolduran arkadaşlarınız vardır. Bu fotoğrafları görünce “ya bu ne kadar kazanıyor ki bu kadar geziyor arkadaş!" diye içimizden de geçiriyoruz (biz yapıyoruz).
Bob Ross Resimlerine Tıpatıp Benzeyen Kanada'daki 10 Yer
22.02.2016
Kıvırcık saçlı Bob Ross amcamızı TRT 2 zamanlarından hatırlayanlar elbet vardır. Resim yaparken bir yerde “yaa şimdi batırdı, ne yaptı yaa!" dedirten ama her fırça darbesinde amacına doğru gittiğini anladığımız...
Turistlerin Başına Gelen 10 Dolandırıcılık Şekli
07.07.2016
Seyahat etmek yeni yerler görmek tabii ki güzel. Peki gittiğiniz yerlerden kötü anılarla ayrılmak? Bu içeriğimizde dünya genelinde en yaygın olarak kullanılan ve turistleri epey bir üzen 10 dolandırıcılık şekli huzurlarınızda.
Yalnızca Hosteslerin Bildiği 6 Gizemli Bilgi
31.12.2015
1. Kapı kapanmazsa ödeme yok. Hosteslerin maaşları hesaplanırken uçağın aprondan ayrılış saati baz alınır. Başka bir deyişle uçak kapısı kapanmadan saat başı ücret hesaplanmaya başlamaz.2. Garip sebeplerden...
Asla Yalnız Gitmemen Gereken 13 Lanetli Yer
10.02.2016
Geçmişte yaşandığı iddia edilen olaylardan ötürü lanetli kabul edilen 13 yeri siz “korkusuz" korku sever ziyaretçilerimiz için derledik :) En sona bir bonus eklemeyi de unutmadık ;) 1. Poveglia Adası...
Buzdolabını "Soba" Niyetine Kullanabileceğiniz Dünyanın En Soğuk 11 Yeri
25.01.2016
Yılın en düşük sıcaklıklarını hissettiğimiz bu günlerde ülkemizin havasına şükretmemizi sağlayacak dünyanın en soğuk 11 yerini listeliyoruz.
Kaçıncı Olduğumuzu Görünce Bizi Epey Bir Şaşırtan "Dünyanın En Huzurlu 10 Yeri"
25.02.2016
Dünyanın düzeninden midir nedendir bilinmez, istemesek de kötü şeylerle karşılaştığımız su götürmez bir gerçek. Durum böyle olunca şu fani dünyada yaşanacak en güvenli ülkeleri merak ettik ve sizler için derledik. Güvenli olduğuna nasıl karar veriliyor?

En uygun bileti hemen bul

En uygun bileti hemen bul

Bilet Ara