Sosyal medyada paylaşın

Kış sporları hem bulundukları bölgeler hem de ekipmanlar sebebiyle biraz pahalı :( Ama gelin görün ki kış geldiği için tatil alternatifi arayanlar da yok değil (ör: zula patlatanlar). Durum böyle olunca, gidebilecekler için yurt dışında bulunan en kıyak kayak merkezlerini sizlere sunuyoruz. Hatta bunu bir görev olarak görüyoruz!

1. Revelstoke – Kanada

Kayakçılar için kar kalınlığı rekoru kırmış fenomen bir dağdan daha iyisi ne olabilir? Bu özelliğine dikey inişleri de ekleyince Revelstoke 65 pistiyle kayakçılar için vazgeçilmez bir parkur.

Kimlere uygun: Orta seviye, Profesyonel

revelstoke-ucak-ara-com

2. Meribel – Fransa

Fransız Alpleri'nin ortasında bulunan tartışmasız bölgedeki en iyi kış sporu merkezlerinden. Meribel özellikle İngiliz kayakçılar ve snowboard tutkunlarının ilgi odağı.

Kimlere uygun: Başlangıç, Orta, Profesyonel seviyedeki sporcular + Aileler ve tatilciler.

meribel-ucak-ara-com

3. Riksgransen – İsveç

Kayakçıların “Ölmeden önce kaymalı" diye nitelendirdiği bir yer Riksgransen. Çok soğuk ve karanlık bir bölge olduğu için Şubat ortasına kadar kullanıma açılmadığını da ekleyelim.

Kimlere uygun: Başlangıç seviyesi, Orta Seviye

riksgransen-ucak-ara-com

4. Alyeska, Alaska (ABD)

Girdwood'a bağlı adeta “Antika bir kasaba" olan Alyeska, Alasaka'daki en büyük kış sporu merkezlerinden biri. Baharda neredeyse tam gün aydınlık olan bölge, sezonun da uzun sürmesiyle yılın çoğu dönemi kullanıma uygun bir yer.

Kimlere uygun: Profesyoneller, Pist dışı kayanlar

alyeska-ucak-ara-com

5. Zermatt, İsviçre

Zermatt İsviçre'nin birinci sınıf tatil bölgelerinden. Avrupada'ki en yüksek kış sporu bölgelerinden biri olan Zermatt hakkındaki başka ilginç bir bilgi ise bölgede sadece elektrik enerjisi ile hareket eden araçlara izin veriliyor olması.

Kimlere uygun: Orta seviye, Profesyonel

zermatt-ucak-ara-com

6. St. Anton – Avusturya

St. Anton Avusturya'nın Arlberg bölgesinde bulunuyor. Dünyadaki en eski kayak bölgelerinden olan St.Anton, Alp kayağının başkenti sayılıyor.

Kimlere uygun: Başlangıç seviyesi, Orta Seviye, Profesyoneller

st-anton-ucak-ara-com

7. Telluride, Kolorado (ABD)

Kuzeybatı Kolorado'nun dağlık bölgesinde bulunan Telluride, 1972'de açıldığından bu yana kış sporlarını tercih eden kitlenin gözde bölgelerinden.

Kimlere uygun: Başlangıç seviyesi, Orta Seviye, Aileler, Pist dışı kayanlar

telluride-ucak-ara-com

8. Whistler, Kanada

Kuzey Amerika'daki en büyük kayak bölgesi olan Whistler 2010 Vancouver Kış Oyunları'na ev sahipliği yapmış. Bünyesinde pek çok farklı parkur bulundurması da bu ev sahipliğini yapmasını sağlayan sebeplerden sadece biri.

Kimlere uygun: Başlangıç seviyesi, Orta Seviye, Profesyoneller, Aileler, Pist Dışı Kayanlar

whistler-ucak-ara-com

9. Murren, İsviçre

Adeta bir kartpostalı arındıran Murren sakin ve dingin trafiği ile yalnız kaymayı sevenlerin tercih ettiği bir yer. Bu bölgeyi farklı kılan başka bir özellik ise snowboard için tepeye ufak bir tren ile ulaşıyor olmanız.

Kimlere uygun: Başlangıç Seviyesi, Orta Seviye

murren-ucak-ara-com

10. Cortina d'Ampezzo – İtalya

UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde bulunan Cortine d'Ampezzo, kış tatilini doğal güzellikler ile süslemek isteyenler için biçilmiş kaftan.

Kimlere uygun: Başlangıç Seviyesi, Orta Seviye

cortina-ucak-ara-com

Olmazsa Olmaz: Uludağ – Türkiye

Türkiye'nin kült kış sporları ve tatil merkezi olan Uludağ için ne yazsak ki?

Kimlere uygun: Başlangıç Seviyesi, Orta Seviye

Not: Yeme içme fiyatları biraz daha ucuz olsa keşke :(

uludag-ucak-ara-com


Sosyal medyada paylaşın

Yorumlar

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Pilotları Bir Daha Kıskanmanıza Sebep Olacak 7 Duyulmamış Bilgi
16.01.2016
Pilotluk mesleğinin çok havalı olduğu su götürmez bir gerçek. Aşağıda listelediğimiz bilgiler sonrasında pilotları bir daha kıskanacağınızdan pek bir eminiz. Not: Liste farklı hava yollarına ait bilgiler derlenerek hazırlanmıştır.
Cüneyt Özdemir'in "Götüren Varsa Hadi Atlayıp Gidelim" Dediği 10 Hayal Gibi Yer
18.01.2016
17 Ocak tarihli tweetinde Cüneyt Özdemir'in “Götüren varsan gelirim" dediği 10 muazzam bölgeyi sizin için derledik. Artık gelir mi gelmez mi onun bileceği iş :)
Hava Yolu Firmalarının İkram Ettikleri En İyi 22 Yemek
16.02.2016
Sizi bilmiyoruz ama biz daha bu yaşımıza kadar bu yemeklere denk gelemedik (halbuki yurt dışına çıkmışlığımız da var). İç hat uçuşlarında pek karşılaşamadığımız yemek ikramlarına ait görseller aşağıda...
İspanya Hakkında Bu İncelemeyi Yazan Çocuk Kayboldu
18.05.2016
Sizin için yazarımızı Endülüse gönderdik, yazısı geldi kendisi hâlâ ortada yok :)İspanya'ya gitmeden evvel yapılacaklar listesinde 1 numara:"El Ministerio del Tiempo" şu sıralar 20.bölümü yayınlanan dizinin;...
Daha Önce Duyulmamış Olması Muhtemel 9 Ayakkabı Markası
09.03.2016
Kadınların ayakkabı tutkusu hakkında ek bir açıklamaya ihtiyaç olduğunu sanmıyoruz. Bu sebeple lafı fazla uzatıp ne kendimizi ne de sizi yoruyoruz. Başlıkta belirtilen ayakkabılar aşağıda duruyor :)9....
Granada Yazı Dizisi Bölüm 2: Eğlenilecek Yerler
25.05.2016
(Yazının ilk bölümünü okumayanlar buraya tıklıyor)Burda bir kaç mekan önereceğim demiş ve ara vermiştim. Şimdi devam ediyoruz! 1- Cafe de bar reine: Farklı farklı tatlar denemek isteyenlere cennet. Oldukça...
"Siz Kafayı Mı Yediniz?" Dedirtecek Amerika'daki 22 Garip Ötesi Kural
11.02.2016
Gerçekten yurt dışında bazı kurallar var ki akıl mantık almıyor. “Acaba ne oldu da bunlara gerek duydular?" dediğimiz ve Amerika Birleşik Devletleri'nde hala yürürlükte olan 22 acayip kural sizlerle.
"Adamlar Nelerle Uğraşıyor!" Dedirtecek Norveç Hakkında 8 Özel Bilgi
18.01.2016
1. Kedileri Ensesinden Tutmak Yasaktır Bu kurala uymazsanız para cezası alırsınız ve hakkınızda dava açılabilir. 2. Her Yerden Alkol Bulamazsınız Norveç'te her şehirde birkaç tane bulunan ve “Vinmonopolet"...
Otel Dışında Konaklanabilecek Alternatifler
06.02.2018
Otel fiyatlarının özellikle yerli turistler için uçtuğu ülkemizde, deniz ve kumdan vazgeçemeyen tatilciler için alternatif (açıkçası daha ekonomik) konaklama opsiyonlarını aşağıda sıralıyoruz.
Sevgililer Gününde Hediye Parasına Gidilebilecek 5 Yer
04.02.2016
Yalnızlara “ne anlamsız bir gün", ilişkisi olanlara “bu sene ne yapsak ki?" dedirten tarih: 14 Şubat Sevgililer Günü! Bu yıl sevgililer gününde hem tatil hem de alışılagelmişin dışında bir şey yapmak isteyenler çok şanslı (ör: kalpli çikolata almak ya da
Uçuşlara Alınmayan 11 Şanssız Köpek Irkı
21.01.2016
Seyahate çıkacağınız zaman köpeğinizin de sizinle uçması maalesef sizin inisiyatifinizde değil. Aşağıda uçuşa kabul edilen hayvanlar, bilet fiyatları ve uçuşa yasaklı 11 köpek ırkı hakkında gerekli bilgileri bulabilirsiniz. (Niye almıyorlar ki? :( )
Bob Ross Resimlerine Tıpatıp Benzeyen Kanada'daki 10 Yer
22.02.2016
Kıvırcık saçlı Bob Ross amcamızı TRT 2 zamanlarından hatırlayanlar elbet vardır. Resim yaparken bir yerde “yaa şimdi batırdı, ne yaptı yaa!" dedirten ama her fırça darbesinde amacına doğru gittiğini anladığımız...
Kalem Kalem Masraf Listesi ve Detaylar: "Dünya Turuna Ne Kadar Harcanır?"
14.01.2016
Sürekli söylenen bir sözdür: “Loto çıksa dünya turuna çıkarım, miras kalsa işi bırakır dünya turuna çıkarım". Peki gerçekten dünya turuna çıkmak için bu kadar büyük paralara gerek var mı?
Cebindeki Son 1 Dolarla Yurt Dışında Neler Alabilirsin?
10.02.2016
Bazı arkadaşlar vardır en olmadık zamanda en olmadık soruları sorarlar, Ör: Sana 3 milyon dolar versem bu halinle okula gider misin? (hal= eski bir eşofman, terlik ve keçe gibi saç). Bu içeriğimizi bize...
Başa Geldikçe Uçak Yolculuğundan Soğutan 9 Sinir Durum
10.01.2016
Daha uçağa binmeden başlayan, uçaktan inip gideceğimiz yere yetişene kadar karşımıza çıkan ve birçoğumuzun yaşadığı 9 sinir bozucu durum.

En uygun bileti hemen bul

En uygun bileti hemen bul

Bilet Ara