Sosyal medyada paylaşın

Kış sporları hem bulundukları bölgeler hem de ekipmanlar sebebiyle biraz pahalı :( Ama gelin görün ki kış geldiği için tatil alternatifi arayanlar da yok değil (ör: zula patlatanlar). Durum böyle olunca, gidebilecekler için yurt dışında bulunan en kıyak kayak merkezlerini sizlere sunuyoruz. Hatta bunu bir görev olarak görüyoruz!

1. Revelstoke – Kanada

Kayakçılar için kar kalınlığı rekoru kırmış fenomen bir dağdan daha iyisi ne olabilir? Bu özelliğine dikey inişleri de ekleyince Revelstoke 65 pistiyle kayakçılar için vazgeçilmez bir parkur.

Kimlere uygun: Orta seviye, Profesyonel

revelstoke-ucak-ara-com

2. Meribel – Fransa

Fransız Alpleri'nin ortasında bulunan tartışmasız bölgedeki en iyi kış sporu merkezlerinden. Meribel özellikle İngiliz kayakçılar ve snowboard tutkunlarının ilgi odağı.

Kimlere uygun: Başlangıç, Orta, Profesyonel seviyedeki sporcular + Aileler ve tatilciler.

meribel-ucak-ara-com

3. Riksgransen – İsveç

Kayakçıların “Ölmeden önce kaymalı" diye nitelendirdiği bir yer Riksgransen. Çok soğuk ve karanlık bir bölge olduğu için Şubat ortasına kadar kullanıma açılmadığını da ekleyelim.

Kimlere uygun: Başlangıç seviyesi, Orta Seviye

riksgransen-ucak-ara-com

4. Alyeska, Alaska (ABD)

Girdwood'a bağlı adeta “Antika bir kasaba" olan Alyeska, Alasaka'daki en büyük kış sporu merkezlerinden biri. Baharda neredeyse tam gün aydınlık olan bölge, sezonun da uzun sürmesiyle yılın çoğu dönemi kullanıma uygun bir yer.

Kimlere uygun: Profesyoneller, Pist dışı kayanlar

alyeska-ucak-ara-com

5. Zermatt, İsviçre

Zermatt İsviçre'nin birinci sınıf tatil bölgelerinden. Avrupada'ki en yüksek kış sporu bölgelerinden biri olan Zermatt hakkındaki başka ilginç bir bilgi ise bölgede sadece elektrik enerjisi ile hareket eden araçlara izin veriliyor olması.

Kimlere uygun: Orta seviye, Profesyonel

zermatt-ucak-ara-com

6. St. Anton – Avusturya

St. Anton Avusturya'nın Arlberg bölgesinde bulunuyor. Dünyadaki en eski kayak bölgelerinden olan St.Anton, Alp kayağının başkenti sayılıyor.

Kimlere uygun: Başlangıç seviyesi, Orta Seviye, Profesyoneller

st-anton-ucak-ara-com

7. Telluride, Kolorado (ABD)

Kuzeybatı Kolorado'nun dağlık bölgesinde bulunan Telluride, 1972'de açıldığından bu yana kış sporlarını tercih eden kitlenin gözde bölgelerinden.

Kimlere uygun: Başlangıç seviyesi, Orta Seviye, Aileler, Pist dışı kayanlar

telluride-ucak-ara-com

8. Whistler, Kanada

Kuzey Amerika'daki en büyük kayak bölgesi olan Whistler 2010 Vancouver Kış Oyunları'na ev sahipliği yapmış. Bünyesinde pek çok farklı parkur bulundurması da bu ev sahipliğini yapmasını sağlayan sebeplerden sadece biri.

Kimlere uygun: Başlangıç seviyesi, Orta Seviye, Profesyoneller, Aileler, Pist Dışı Kayanlar

whistler-ucak-ara-com

9. Murren, İsviçre

Adeta bir kartpostalı arındıran Murren sakin ve dingin trafiği ile yalnız kaymayı sevenlerin tercih ettiği bir yer. Bu bölgeyi farklı kılan başka bir özellik ise snowboard için tepeye ufak bir tren ile ulaşıyor olmanız.

Kimlere uygun: Başlangıç Seviyesi, Orta Seviye

murren-ucak-ara-com

10. Cortina d'Ampezzo – İtalya

UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde bulunan Cortine d'Ampezzo, kış tatilini doğal güzellikler ile süslemek isteyenler için biçilmiş kaftan.

Kimlere uygun: Başlangıç Seviyesi, Orta Seviye

cortina-ucak-ara-com

Olmazsa Olmaz: Uludağ – Türkiye

Türkiye'nin kült kış sporları ve tatil merkezi olan Uludağ için ne yazsak ki?

Kimlere uygun: Başlangıç Seviyesi, Orta Seviye

Not: Yeme içme fiyatları biraz daha ucuz olsa keşke :(

uludag-ucak-ara-com


Sosyal medyada paylaşın

Yorumlar

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Game Of Thrones Setine Ev Sahipliği Yapan Altın Yer: Granada
23.05.2016
GRANADA Flamengonun başkenti (kesin emin değilim, anlatanlar öyle dedi) ya da mardini yapan bunu da yaptı. Başnot: Gitmeden evvel Alhambra için bilet alın. Biletler bir kaç hafta evvelinden tükeniyor,...
Gezmek İçin Bahane Arayanlara: Uruguay'a Gitmek İçin 9 Sebep
05.04.2016
Yaz yaklaşırken farklı tatil planları olanlar var, buradan görebiliyoruz. Fırsatı ve "imkanı" olanlara özel olarak, farklı bir rotayı (ki bu Uruguay oluyor) düşünmeniz için size bahanelerle dolu bir içerik...
Canı Sıkılan Japonların Buldukları 14 Garip "Şey"
27.04.2016
İcat edilecek pek bir şey bırakmadıklarından olsa gerek, Japon mucitlerin icat ettiği 14 garip "şey" tam aşağıda duruyor :)
2016 Esport Turnuvaları
09.03.2016
Bu yıl da her yıl olduğu gibi özellikle League of Legends ve Counter-Strike: Global Offensive oyunları için yurt dışında hayal gibi turnuvalar düzenleniyor. Aşağıda bu turnuvaların gerçekleştiği yerleri,...
Ev Kirası Gibi Hesap Ödeten 10 Restoran
24.02.2016
Her şeyde olduğu gibi yemek cephesinde de insanı şaşırtan yemekler ve fiyatlar var. Doymak için değil de, biraz prestij biraz da farklı tatları denemek için tercih edildiğini düşündüğümüz ve fiyatlarıyla...
Bir Turistin Gözünden: 5 Başlıkta Danimarka
29.04.2016
Konu tatil ya da seyahat olunca bizce çok gezen biliyor :) Hal vaziyet böyleyken, Danimarka ile ilgili bilgileri bir gidenin (Serdil Temir) gözünden ve klavyesinden sizlere aktarıyoruz.
İnanması Epey Zor Olan 15 Batıl İnanç
18.03.2016
Özellikle annelerin “ıslık çalma şeytan gelir", “terliği ters bırakma uğursuzluk getirir" gibi uyarılarını duymayan yoktur. Bizde durum böyleyken dünyanın diğer ülkelerinde nasıl batıl inançlar olduğunu öğrenmek isteyenler okumaya devam etsinler.
"Siz Kafayı Mı Yediniz?" Dedirtecek Amerika'daki 22 Garip Ötesi Kural
11.02.2016
Gerçekten yurt dışında bazı kurallar var ki akıl mantık almıyor. “Acaba ne oldu da bunlara gerek duydular?" dediğimiz ve Amerika Birleşik Devletleri'nde hala yürürlükte olan 22 acayip kural sizlerle.
Başa Geldikçe Uçak Yolculuğundan Soğutan 9 Sinir Durum
10.01.2016
Daha uçağa binmeden başlayan, uçaktan inip gideceğimiz yere yetişene kadar karşımıza çıkan ve birçoğumuzun yaşadığı 9 sinir bozucu durum.
Granada Yazı Dizisi Bölüm 2: Eğlenilecek Yerler
25.05.2016
(Yazının ilk bölümünü okumayanlar buraya tıklıyor)Burda bir kaç mekan önereceğim demiş ve ara vermiştim. Şimdi devam ediyoruz! 1- Cafe de bar reine: Farklı farklı tatlar denemek isteyenlere cennet. Oldukça...
Normal Bizi Kesmez: Denizaltında Konaklayabileceğiniz 10 Tesis
20.06.2016
Tatil ve turizm sektörü gerçekten kendini aşmış durumda. Normal oteller "özel ziyaretçileri" tatmin etmiyor olacak ki, bu sektördeki bazi abiler sınır dinlemedn denizlerin, okyansunların altına eşsiz manzaralar...
Asla Yalnız Gitmemen Gereken 13 Lanetli Yer
10.02.2016
Geçmişte yaşandığı iddia edilen olaylardan ötürü lanetli kabul edilen 13 yeri siz “korkusuz" korku sever ziyaretçilerimiz için derledik :) En sona bir bonus eklemeyi de unutmadık ;) 1. Poveglia Adası...
En Pahalı 21 Başkanlık Uçağı
06.06.2016
21. Falcon 900 Ex Easy – GanaFiyat: $37 Milyonupload.wikimedia.org aracılığıyla 20. Ilyushin IL-96-300 – RusyaFiyat: $50 Milyon i.ytimg.com aracılığıyla19. Airbus A319 – BrezilyaFiyat: $81 Milyonupload.wikimedia.org...
Dünyanın En Pahalı 10 Yemeği
15.08.2016
10. Dangalak Hamburgeri (Douche Burger) Fiyat: $666 New York'ta bulunan 666 Burger Kamyonu, hem zenginleri çekmek hem de piyasadaki diğer burgerlerin canına okumak için bu bugeri yapmaya başlamış. İçerisinde...
Gidince "Yandım Anaam!!" Dedirtecek Dünyanın En Sıcak 9 Yeri
07.02.2016
Dünya Meteoroloji Örgütü tarafından ölçülen dünyadaki en sıcak 9 yerini, kan ter içinde sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz. “Niye 10 değil de 9?" diyenler olabilir. En sonda 1 adet bonus ile birlikte toplam 10 oluyor diyerek size sıcak selamlarımızı gönder

En uygun bileti hemen bul

En uygun bileti hemen bul

Bilet Ara